Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8446
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Porządki przy Grzybku

Wtorek, 31 sierpnia 2021, 6:43
Autor: WAC
Kowary: Porządki przy Grzybku
Fot. WAC
To kolejne zaniedbane miejsce w Kowarach, które przestało straszyć swoim wyglądem. Zakończyły się prace porządkowe w otoczeniu dawnego pawilonu oficerskiego (tzw. Grzybka).

W sprzątaniu terenu wokół obiektu brali udział pracownicy nowej właścicielki obiektu oraz Urzędu Miasta w Kowarach, harcerze oraz mieszkańcy miasta. Wywieziono wiele kontenerów śmieci, wycięto rosnące w pobliżu krzaki oraz samosiejki.

To miejsce od jakiegoś czasu upodobali sobie miłośnicy mocnych trunków – mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Dlatego zrobiliśmy wszystko, aby teraz nie mieli tam gdzie się schować. Cieszę się, że w akcję porządkową włączyli się kowarzanie, bo wszystkim nam zależy, aby tam było ładnie. Sprzątanie wokół Grzybka jest wstępem do jego rewitalizacji. Szczegóły inwestycji będą znane po spotkaniu nowej właścicielki obiektu z konserwatorem zabytków. Na pewno zostanie rozebrany stojący na tej samej działce opuszczony budynek.

Zbudowany na początku XX wieku pawilon służył jako herbaciarnia wypoczywającym w pobliskim domu wczasowym oficerom VII Legnickiego Regimentu Grenadierów Królewskich. Obiekt zbudowano na wysokim, okrągłym tarasie z kamienia. Okrągłe ściany miały wokół okna, a dach w w chińskim stylu kryty był łupkiem.

Twoja reakcja na artykuł?

34
69%
Cieszy
4
8%
Hahaha
2
4%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
7
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
159
Tak
30%
Nie
64%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group