Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4698
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Porwali, straszyli nożem i bili – zostali zatrzymani

Środa, 16 lipca 2014, 13:16
Aktualizacja: Czwartek, 17 lipca 2014, 7:20
Autor: 112
Region: Porwali, straszyli nożem i bili – zostali zatrzymani
Fot. Archiwum Policji
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 33–39 lat podejrzanych między innymi o uprowadzenie, rozbój z użyciem noża i pobicie. Do zdarzenia doszło 13 lipca br. około godziny 14.00 w Jeleniej Górze.

- Mężczyźni zwabili pokrzywdzonego do jednego z warsztatów pod pretekstem sprzedaży mu elektronarzędzi. Kiedy ten pojawił się, wówczas pobili go, zastraszyli nożem, a następnie wsadzili do samochodu i wywieźli do lasu na terenie powiatu lwóweckiego. Tam wrzucili pokrzywdzonego do głębokiego na około 9 metrów komina i odjechali – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

W drodze jeden z mężczyzn zadzwonił do znajomej pokrzywdzonego i poinformował, że jak nie da 5000 zł to nie zobaczy ani jego, ani jej samochodu, którym przyjechał do warsztatu. Kobieta zawiadomiła policję.

- Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania. W związku z zagrożeniem życia i zdrowia mężczyzny liczyła się każda minuta. Policjanci w trakcie prowadzonych czynności oraz zebranych w tej sprawie informacji ustalili i wytypowali osoby podejrzewane o ten czyn. Po niespełna trzech godzinach od zgłoszenia porywacze zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Policjanci odnaleźli pokrzywdzonego – dodaje Edyta Bagrowska.
Jeleniogórzanom za popełnione przestępstwa grozi do 15. lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group