Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8771
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Porwał do tańca derwisza i macareny

Czwartek, 10 grudnia 2009, 12:22
Aktualizacja: Czwartek, 17 grudnia 2009, 12:28
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Porwał do tańca derwisza i macareny
Fot. Organizator
Tancerz z Egiptu Kimo zachwycił wczoraj ponad tysięczną widownię uczniów w Szkole Podstawowej nr 11. Zabawę połączył też z praktyczną lekcją języka angielskiego dla dzieci.

Wczorajszy występ Kimo w Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze zorganizowała rada rodziców oraz dyrekcja placówki. – Zaprezentował nam taniec derwisza w najdoskonalszym stylu – mówi Eugeniusz Sroka, dyrektor „jedenastki”.

To, co wykonał w amfiteatrze dla czterech grup dzieci po 250 osób każda, przeszło oczekiwania widzów. Sceneria szkolnego amfiteatru sprawiła, że występ obok wielu elementów kulturowych bliskiego wschodu zawierał niepowtarzalne wątki artystyczne.

Taniec w ważącym 50 kg stroju zrobił na wszystkich kolosalne wrażenie. Występ był dodatkowo o tyle efektowny, że w pewnym momencie w sali gasło światło i cały Kimo przeobrażał się w palącą się świątecznymi ozdobami choinkę.

Kiedy na koniec tancerz zaproponował dzieciom zatańczenie popularnej macareny, cały amfiteatr oszalał. Dzieci spontanicznie wstawały z ławek i zaczynały tańczyć. Mogły też przymierzyć fragmenty „magicznego” stroju Kimo.

– Ponad dziesięć lat jestem dyrektorem, a jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim aplauzem dzieci – mówi Eugeniusz Sroka. – Sam Kimo mówił, że nigdy w życiu nie rozdał takiej liczby autografów.

Na życzenie dzieci, nauczycieli i dyrekcji Kimo ma wrócić do szkoły w czasie balu karnawałowego. Artysta jest bowiem bardzo komunikatywny, łatwo znajduje z uczniami wspólny język, dzięki czemu dzieci poprzez zabawę mogą doskonalić swój język angielski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group