Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 9854
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Portrety kierowców pijaków ujawnione

Poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 12:33
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Kotlina Jeleniogórska: Portrety kierowców pijaków ujawnione
Fot. KPP Lubań
Koniec pobłażania dla nieodpowiedzialnych kierowców, którzy za kierownicą siadają po wypiciu kilku głębszych. Wizerunki dwóch takich prowadzących ujawnia w poniedziałkowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Andrzej Bieniasz z Lwówka Śląskiego, kiedy prowadził swojego golfa, miał 2,64 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pożegnał się ze swoim pojazdem oraz prawem jazdy.
Tyle samo alkoholu w organizmie miał Tomasz Kisielewicz z Nowej Karczmy. Jego ford escort został zabezpieczony na poczet grożących właścicielowi kar.

Prokuratura Rejonowa w Lubaniu już kilka razy zgodziła się na publikację wizerunków kierowców pijaków. – Dotyczy to sześciu osób. Liczba ludzi, którzy jeżdżą pod wpływem alkoholu, nieustannie rośnie. Nie pomagają żadne przestrogi – powiedział gazecie nadkom. Ryszard Podbucki z lubańskiej policji.

– Kierowca jadący pod wpływem alkoholu w każdej chwili może się spodziewać, że zostanie mu zabrany samochód, do czasu zapłacenia kary – ostrzega Edward Szafraniec, prokurator rejonowy w Lubaniu.
Stróże prawa chcą iść jeszcze dalej. Poza publikacją wizerunków przyłapanych na jeździe na dwóch gazach kierowców, rozważają możliwość odczytywania nazwisk podczas mszy w kościołach.

– Zabaranie auta niewiele daje, ale publikacja portretu w mediach, to może przynieść skutek – mówi zapytany przez gazetę jeden z mieszkańców powiatu bolesławieckiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
120
Plac Ratuszowy
10%
Plac Piastowski
56%
Wolę miejskie parki
34%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group