Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 3960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Port lotniczy z Wrocławia w Rynku

Poniedziałek, 27 września 2010, 8:31
Aktualizacja: 10:16
Autor: RED
W nadchodzącą środę, 29 września, w centrum Jeleniej Góry wyląduje wrocławskie lotnisko.

Na lotniczej wystawie mieszkańcy Jeleniej Góry dowiedzą się dokąd warto polecieć z Wrocławia jesienią. – Na kolorowych planszach pokazujemy najciekawsze kierunki, dostępne z Wrocławia. Można sprawdzić, w jakie dni tygodnia i za ile można polecieć z wrocławskiego lotniska do Europy – mówi Monika Półtorzycka-Jon, specjalista ds. marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Oglądając wystawę „Wrocławskie lotnisko przylatuje do ...” będzie można także zobaczyć wizualizację nowego terminalu Portu lotniczego Wrocław, który otwarty zostanie już za rok. Będzie to jeden z najnowocześniejszych terminali w Europie, cztery razy większy od obecnego. Wystawa będzie czynna przez dwa tygodnie.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu budowanej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą będzie można się dostać na lotnisko między innymi z autostrady A4. Dynamiczny rozwój ruchu lotniczego port notuje od 2003 roku. W ciągu 5 lat liczba pasażerów wzrosła pięciokrotnie. Na jego terenie funkcjonuje baza operacyjna tanich linii lotniczych Wizz Air. Wrocławskie lotnisko oferuje regularne połączenia lotnicze, m.in. z Paryżem, Mediolanem, Brukselą i Oslo. W roku 2011 Port Lotniczy Wrocław powiększy się o nowy terminal. Przepustowość wyniesie wtedy ponad 3,5 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
502
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group