Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6334
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Porozumienie Powiatu z KPN

Piątek, 1 marca 2019, 7:20
Aktualizacja: Sobota, 2 marca 2019, 7:19
Autor: WAC
Powiat: Porozumienie Powiatu z KPN
Fot. WAC
Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Powiatem Jeleniogórskim i Karkonoskim Parkiem Narodowym było najważniejszym wydarzeniem V Sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego, która odbyła się wczoraj (28.02).

Podczas obrad radni po raz pierwszy zgłaszali się do dyskusji oraz głosowali za pomocą nowego systemu elektronicznego. Nie brakowało pomyłek ale... pierwsze koty za płoty.

Gościem specjalnym sesji był dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego Andrzej Raj. Na wstępie przedstawił krótką prezentacje na temat walorów przyrodniczych oraz działalności Karkonoskiego Parku Narodowego. Po krótkiej przerwie doszło do podpisania porozumienia pomiędzy Powiatem Jeleniogórskim, a Karkonoskim Parkiem Narodowym. Zarówno dyrektor KPN, jak i starosta podkreślali dużą wagę dokumentu.

Nie wyobrażam sobie, żeby jednostka samorządowa o tak dużym zasięgu regionalnym była podmiotem, z którym nie współpracujemy - mówi A. Raj. - Tak naprawdę współdziałamy od wielu lat, ale chcemy jeszcze bardziej podkreślić wagę tej współpracy podpisując ten dokument. Chcemy współdziałać przy organizacji wspólnych imprez, promocji i wykorzystywaniu Karkonoszy do celów społecznych. Porozumienie da nam także pewną markę, że działamy wspólnie i dzięki temu będziemy mogli pozyskać wspólnie środki na realizację zadań z zakresu rozwoju turystyki, promocji naszego regionu. Tego typu dokumenty są ważne przy aplikowaniu o fundusze.
To historyczna chwila i naprawdę warto o tym mówić, bo Powiat Jeleniogórski po raz pierwszy przystępuje do takiego porozumienia z Karkonoskim Parkiem Narodowym – mówi starosta Krzysztof Wiśniewski. Ta współpraca jest oczywista, bo wiele naszych zadań się przenika. Daje nam ono bardzo wiele możliwości na przyszłość do wspólnego pisania projektów dla promocji działań proekologicznych. W tej chwili rozmawialiśmy o realizacji kilku projektów już w tym roku, wspólnego wydawania materiałów promocyjnych. Myślę, że ta współpraca będzie owocna, z korzyścią dla obu stron - podkreśla starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group