Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2227
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Porozumienie o wspólnej gospodarce odpadami

Środa, 24 sierpnia 2016, 8:11
Aktualizacja: Czwartek, 25 sierpnia 2016, 7:31
Autor: Krzysztof Tęcza
Region: Porozumienie o wspólnej gospodarce odpadami
Fot. Krzysztof Tęcza
Wczoraj (23.08) w pałacu w Bukowcu zostało podpisane porozumienie pomiędzy miastem Jelenia Góra a Związkiem Gmin Karkonoskich w sprawie współpracy w zakresie gospodarki odpadami.

Ponieważ polityka ekologiczna państwa nakłada obowiązek spełnienia wymogów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie, zgodnie z przepisami ustawy, które weszły w życie 1 lipca 2013 r., zaszła konieczność podjęcia wspólnych działań w tej mierze. Pozwoli to na kompleksowe uporządkowanie gospodarki odpadami w Kotlinie Jeleniogórskiej. Również na osiągnięcie w najbliższym czasie zakładanych poziomów odzysku odpadów do ponownego zagospodarowania.

Związek Gmin Karkonoskich, działając w imieniu gmin, członków Związku, realizuje przekazane mu zadania własne gmin polegające na: zagospodarowaniu odpadów, ich segregacji oraz prowadzeniu edukacji ekologicznej w tym zakresie. Ponadto Związek jest właścicielem Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych wpisanej do Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Dolnego Śląska w Subregionie Środkowo-Sudeckim. Operatorem Instalacji jest Karkonoskie Centrum Gospodarki Odpadami, również będąca własnością Związku.

Porozumienie podpisane przez Jerzego Łużniaka, zastępcy Prezydenta Miasta Jelenia Góra z jednej strony oraz przez Radosława Jęcka , przewodniczącego Zarządu Związku Gmin Karkonoskich i Witolda Rudolfa, zastępcę przewodniczącego Zarządu ZGK z drugiej strony, otwiera drogę do uporządkowania rynku gospodarki odpadami w Kotlinie Jeleniogórskiej i stworzenia jasnych zasad z tym związanych.
W podpisywaniu porozumienia uczestniczyli także: Witold Szczudłowski, dyrektor Biura ZGK, Bożena Wiśniewska, burmistrz Kowar, Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby, Mirosław Kalata , w gminy Podgórzyn, Michał Orman, wójt Gminy Mysłakowice oraz Mieczysław Lewandowicz, prezes KCGO.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group