• Zalogowanych: 2

Porażka na finał

Niedziela, 15 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 15 kwietnia 2007, 14:39
W ostatnim pojedynku turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski juniorek w koszykówce zawodniczki MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra uległy wyraźnie SKS 12 Warszawa 68:104.

Warszawianki były zdecydowanie najlepszą ekipą jeleniogórskiego turnieju i swą dominacje w pełni potwierdziły w pojedynku z Karkonoszami. Mecz rozpoczął się od łatwego prowadzenia gości 15:0 w 4 minucie. Pierwszą kwartę grające jakby bez wiary w zwycięstwo jeleniogórzanki przegrały 10:32. Podopieczne trenera Jerzego Gadzimskiego zdecydowanie zbyt wiele swobody pozostawiały gościom w ataku, co ci bezlitośnie wykorzystywali zdobywając łatwe punkty. W kolejnych częśćiach gry Karkonosze tylko momentami nawiązywały wyrównaną walkę z zespołem gości. W 28 minucie meczu przewaga SKS 12 wynosiła już 37 oczek – 40:77 i w ostatniej odsłonie w zespole gości mogły pojawić się koszykarki rezerwowe. Dzięki temu jeleniogórzankom udało się minimlnie wygrać IV kwartę 25:23 i spotkanie zakończyło się ich porażką 68:104.

Po zwycięstwie z Karkonoszami zespół z Warszawy zajął w turnieju pierwsze miejsce. Oba zespoły jednak już wcześniej zapewniły sobie prawo gry w półfinałach MP. W pojedynku o trzecią lokatę w zawodach Basket Bydgosz pokonał Omegę Gdynia 63:44.

Nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju w Kakonoszach otrzymała Magda Sawicka, zaś jej klubowa koleżanka Marzena Kowalczyk została królem strzelców.

<b>MKS MOS – SKS 12 Warszawa 68:104 (10:32, 19:25, 16:26, 23:21)</b>
<b>MKS MOS:</b> Kowalczyk 24, Sawicka 15, Kowiel 13, Dudek 8, Pawlukiewicz 7, Foizik 1, Chwedorowicz, Nowicka, Sobczyk, Jaworowska.