Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8828
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Poranki muzyczne znowu z publicznością

Poniedziałek, 22 lutego 2021, 11:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Poranki muzyczne znowu z publicznością
Fot. Przemek Kaczałko
Na ten moment czekało wiele dzieci i ich rodziców - Niedzielne Poranki Muzyczne w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze ponownie odbywają się z udziałem publiczności. Podczas wczorajszego (21.02) spotkania prowadzący zabrali uczestników w podróż po sąsiednich krajach, a więc było nie tylko muzycznie, ale i edukacyjnie.

Imprezę poprowadziła Marta Sowińska wraz z Mateuszem Brodowskim (w zastępstwie za Roberta Manię). Towarzyszyli im muzycy w składzie: Tomasz Suchowierzch - fagot, Patryk Popiołek - puzon, Mateusz Wójcik - akordeon.

Prowadzący - z pomocą magicznej kuli - zabrali uczestników w podróż do krajów sąsiadujących z Polską. W trakcie zabawy wspólnie rozwiązywano zagadki na temat waluty, jedzenia, najpopularniejszych sportów, nazw rzek i stolic, poznać wybitnych muzyków i inne znane osoby z poszczególnych krajów. Dzieci i ich rodzice mogli też usłyszeć hymny siedmiu państw graniczących z naszą ojczyzną, ale również Unii Europejskiej. Poznano również kilka słów w językach Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Rosji.

Uczestnicy nie kryli radości, że mogli w końcu wspólnie się pobawić - oczywiście z zachowaniem rygorów sanitarnych.

Twoja reakcja na artykuł?

17
74%
Cieszy
2
9%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group