Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 3533
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Poranek z muzyką wschodnich sąsiadów

Poniedziałek, 18 lutego 2019, 6:37
Aktualizacja: Wtorek, 19 lutego 2019, 14:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Poranek z muzyką wschodnich sąsiadów
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejny Niedzielny Poranek Muzyczny w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Tym razem Rytm i Melodia udały się na wschód, aby poznać kulturę i ciekawostki z Ukrainy.

Muzyczne podróże Rytmu (Agnieszka Gierus) i Melodii (Dominika Łukasiewicz) co miesiąc przenoszą zgromadzonych w sali koncertowej im. Stefana Strahla - w różne miejsca, a niekiedy pozwalają na podróże w czasie. Wszystko po to, aby doświadczyć bezkresu muzyki. Po styczniowym tango w Argentynie, tym razem przyszedł czas na Ukrainę i tamtejsze atrakcje.

Poranek muzyczny ma charakter rozrywkowy, ale i edukacyjny. Podczas spotkania w Filharmonii Dolnośląskiej można było dowiedzieć się kilku ciekawostek dotyczących kraju na wschód od Polski, były też instrumenty muzyczne i piosenki znane z kultury ukraińskiej, a wsparcia prowadzącym udzielili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Złotoryi. Poza typowymi instrumentami, jak gitara, akordeon czy klarnet - muzycy zagrali m.in. na lirze korbowej, cymbałach i sopiłce. Gościnnie wystąpiła też Melissa Fortwengel.

Kolejny poranek zaplanowano na 17 marca 2019 r. - godz. 10:30 i 12:30. Tym razem Rytm i Melodia przeniosą się do krainy celtyckich bardów.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group