Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 11252
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Poranek rodzinny z tłumem dzielnych rycerzy

Wtorek, 22 listopada 2016, 8:02
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Poranek rodzinny z tłumem dzielnych rycerzy
Fot. MDK "Muflon"
Po raz kolejny sala Miejskiego Domu Kultury Muflon w Sobieszowie zapełniła się po brzegi podczas Poranku Rodzinnego. Tym razem bohaterowie tegorocznej edycji spotkań: Kuba i Śruba zabrali uczestników w przygodę do krainy dzielnych i honorowych rycerzy. Były rycerskie tańce, bezpieczne balonowe miecze i tworzenie własnych herbów. A dzielni ochotnicy przedstawili nawet–spektakl o "Uprzejmym rycerzu".

Tym razem prowadzący: Agnieszka Gierus, Agata Makutynowicz i Marcin Sweklej przygotowali na początek dla najmłodszych i ich rodziców artystyczną niespodziankę. Uczestnicy mogli bowiem nie tylko bawić się przy występach organizatorów, ale sami stanęli na scenie jako aktorzy i zagrali w przedstawieniu o „Uprzejmym rycerzu”. Dobrej zabawy i śmiechu było przy tym co nie miara.

Tradycyjnie nie zabrakło plastycznego akcentu. Dzieci mogły własnoręcznie wykonać herb dzielnego rycerza rysując na nim swoją cechę charakterystyczną. I tak najmłodsi wyrazili swoją miłość do misiów, słodyczy, lalek, zwierząt, roślin, owoców czy warzyw. Barwnymi rysunkami akcentowali również swoje nastroje, a także wymalowali swoją dzielność, uśmiech czy oryginalność.

Dla spragnionych ruchu, przygotowano rycerski taniec w kółku, a miłośników bajek Kuba i Śruba zabrali do krainy dzielnych i honorowych rycerzy. Na koniec, wśród uczestników rozlosowano atrakcyjne nagrody.
Zwieńczeniem spotkania była wizyta Wróżki Liliowej zapraszającej wszystkich na Andrzejkowy Bal Wróżbitów (25.listopada br., godz.16.00 -18.00, wstęp 10 zł) oraz grudniowy – Mikołajkowy Poranek Rodzinny (11.12.2016, godz. 10.00 oraz 12.00, wstęp 15 zł). Zapisy i sprzedaż biletów w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury Muflon, przy ul. Cieplickiej 172, tel. 75 75 537 70.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
914
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group