Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6461
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pora na remont ulic w Śródmieściu

Piątek, 2 sierpnia 2019, 13:48
Aktualizacja: Wtorek, 6 sierpnia 2019, 6:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pora na  remont ulic w Śródmieściu
Fot. Przemek Kaczałko
Urząd Miasta ogłosił przetarg na remont ulic: ks. Dominika Kostiala oraz Kamienne Schodki. Zadanie jest dofinansowane z programu rewitalizacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie ulicy Kamienne Schodki i ulicy ks. Dominika Kostiala w Jeleniej Górze wraz z remontem schodów kamiennych, budową parkingu oraz przebudową kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego. Nawierzchnia jezdni będzie bitumiczna, zaś nawierzchnia miejsc postojowych z kostki betonowej, podobnie jak nawierzchnia chodników (również z kostki betonowej).

W ramach zadania przewidziano demontaż istniejących lamp oraz istniejącego okablowania, wykonanie nowego okablowania oraz montaż nowych lamp w technologii LED na ul. Ks. Dominika Kostiala, ul. Kamienne Schodki oraz parkingu.

Jak czytamy w opisie przedmiotu zamówienia, wykonawca w ramach zadania wykona oznakowanie poziome i pionowe zgodnie zatwierdzonym projektem docelowej organizacji ruchu. Oznakowanie poziome na nawierzchniach bitumicznych należy wykonać w technologii grubowarstwowej. Miejsca postojowe należy wydzielić za pomocą kostki betonowej o innym kolorze (nawierzchnia miejsc postojowych z kostki w kolorze grafitowym, a linie wydzielające miejsca z kostki w kolorze szarym). Miejsca dla niepełnosprawnych (tło) należy pomalować farbą w kolorze niebieskim (cienkowarstwowo), a pozostałe oznakowanie tych miejsc wykonać farbą koloru białego.

Zamówienie realizowane jest w ramach zadania pn. „Rewitalizacja zdegradowanego kwartału miasta w Śródmieściu Jeleniej Góry - Etap II”. W planie postępowań o udzielenie zamówień publicznych przeznaczono na to zadanie niemal 927 tysięcy złotych, jednak faktyczną cenę poznamy po otwarciu ofert, które zaplanowano na 21 sierpnia 2019 r. Przewidywany termin zakończenia zadania określono na 6 grudnia 2019 r.

Twoja reakcja na artykuł?

30
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
5%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
4
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group