Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 5908
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Popowodziowy remont czterech ulic w Jeleniej Górze na finiszu

Środa, 21 listopada 2012, 8:37
Aktualizacja: Czwartek, 22 listopada 2012, 8:21
Autor: Angela
Jelenia Góra: Popowodziowy remont czterech ulic w Jeleniej Górze na finiszu
Fot. Angela
Kończą się prace remontowe na ulicach: Dziwiszowskiej, Krośnieńskiej, Wiejskiej oraz przy moście przy ul. Witosa, gdzie podczas lipcowej powodzi woda zniszczyła nawierzchnie i podmyła przepusty. Prace wykonuje Kółko Rolnicze Siedlęcin. Na usuniecie tych skutków powodzi Jelenia Góra otrzymała promesę w wysokości 80 procent poniesionych kosztów, czyli około 725 tys. zł.

Obecnie zrobiono około 90 procent całego zadania. Zakończono już prace przy ul. Dziwiszowskiej, gdzie woda zniszczyła nawierzchnię drogi. Na ukończeniu jest ul. Krośnieńska, na odcinku od nowego cmentarza w kierunku osiedla Słoneczna Dolina.

- Ta ulica od lat była w bardzo złym stanie technicznym. O jej remont mieszkańcy walczyli około 15 lat. Po ostatniej powodzi została zniszczona do tego stopnia, że podjęliśmy decyzję o jej odbudowie – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. - Podobnie było przy ul. Wiejskiej w kierunku szpitala. Ta ulica nie była remontowana od około 25 lat, a nawierzchnia była w fatalnym stanie. Na ukończeniu są też roboty przy moście przy ul. Witosa, który został podmyty przez wodę. Prace zakończą się na dniach – dodaje wiceszef zarządu dróg i mostów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group