Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6897
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Popłynie kasa?

Czwartek, 7 września 2006, 0:00
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
Górskie gminy boją się, że nie dadzą rady wykorzystać rządowych pieniędzy na odbudowę powodziowych zniszczeń. Pieniądze muszą być wykorzystane w tym roku, bo inaczej przepadną – zauważa Polskie Radio Wrocław.

Przed tygodniem rząd obiecał gminom finansową pomoc, w sumie 25 mln złotych. Warunkiem skorzystania z pieniędzy jest ich wykorzystanie w tym roku. - Problem w tym, że nie ma firm, które zajęłyby się popowodziowymi remontami - mówi Zbigniew Szereniuk burmistrz Świeradowa.

- Firmy mają pełen portfel zamówień. Ale nawet jeśli jest wykonawca, to pojawia się inny problem. Trzeba przeprowadzić procedurę zgodną z zamówieniami publicznymi - mówi Zbigniew Misiuk burmistrz Szklarskiej Poręby.
- Trzeba liczyć , że w najlepszym przypadku potrzebny jest na to miesiąc, a może nawet półtora miesiąca. Czyli będzie już połowa października, a w tym czasie w górach może już spaść śnieg. Zakończy się sezon budowlany.

Wówczas rządowa pomoc finansowa może przepaść nie z winy samorządów, bo obiecane pieniądze trzeba wydać do końca roku, co jak się okazuje nie jest proste.
Rozwiązaniem byłoby, gdyby obiecane pieniądze gminy mogły wykorzystać także w przyszłym roku. Zwłaszcza, że dotyczy to kilku górskich samorządów, które poniosły największe straty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group