Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 3621
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Popis talentów mamom dedykowany

Środa, 26 maja 2010, 19:24
Aktualizacja: Czwartek, 27 maja 2010, 7:53
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Popis talentów mamom dedykowany
Fot. TEJO
Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści, którzy mogą pochwalić się sukcesami w rozmaitych konkursach, błysnęli dziś swoimi umiejętnościami dedykując specjalny koncert swoim mamom w dniu ich święta.

Wypełniona niemal w całości Sala Miodowa Filharmonii Dolnośląskiej była dziś areną bardzo miłego wydarzenia muzycznego. Repertuar okolicznościowego koncertu z okazji Dnia Matki wypełniło 14 pozycji i kilkudziesięciu wykonawców, w tym – najliczniejszych: zespoły muzyczne. Na początek burzę oklasków zebrał chór „Cieplickie Trele” pod dyrekcją Moniki Frąckiewicz-Motyki. Chórzyści są laureatami Złotego Anioła na XI Dolnośląskim Kolędowaniu w Świdnicy.

Oklaskiwano także solistów i duety, których poziom gry wróży pomyślną muzyczną przyszłość. Od najmłodszych: sióstr Emilii oraz Idy Kobielskich (fortepian), Hanny Sokolińskiej (wiolonczela), Joanny Michalak i Karoliny Ozimek (fortepian), poprzez nieco starszych wykonawców, adeptów fortepianu: Oliwii Gutowskiej, Piotra Pawłowskiego, Arkadiusza Miszczyka, Sylwii Murawskiej i Kiryła Pietruczuka.

Świetnie zaprezentowali się wioliniści: Alicja Dąbrowska, Paulina Pazurkiewicz (fenomenalne wykonanie Tanga Rio Sena Piazzolli) oraz Bartek Czyżewski (brawurowa interpretacja Mazura Młynarskiego). Zgranie i radość z muzykowania pokazał duet fortepianowy: Karolina Romanów i Kamil Pszeniczny. Wszyscy wymienieni uczniowie mają na swoim koncie osiągnięcia w różnych konkursach, a ich sukces jest nie tylko skutkiem talentu, lecz także dobrej pracy pedagogów z cieplickiej PSM.

Na finał estrada Sali Miodowej zapełniła się młodymi skrzypkami, którzy tworzą Zespół Smyczkowy PSM I stopnia im. Janiny Garści. Grupa prowadzona przez Ludmiłę Sołowiewicz i Joannę Popielarz, istnieje od 2000 roku. Jej skład – co oczywiste – zmienia się zgodnie z rotacją uczniów. Wspólny mianownik: wysoki poziom. Dowód: popisowe wykonanie wiązanek melodii góralskich oraz aranżacji popularnych piosenek z repertuaru Joe Dassina oraz Johna Lennona i Paula Mc Cartney’a.

W trakcie koncertu Anna Pietrzak, dyrektor PSM im. Garści, wręczyła nagrody laureatom konkursu o Fryderyku Chopinie oraz podziękowała okolicznościowymi dyplomami członkom Rady Rodziców oraz uczniom, którzy pomagali przy organizacji imprez szkolnych.

Prowadząca koncert Joanna Czarnecka-Małek zaprosiła na kolejne wydarzenia muzyczne z udziałem uczniów cieplickiej szkoły. W niedzielę wystąpią w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu przy ul. Morcinka, a także na festynie w Starej Kamienicy. W poniedziałek zagrają we wspólnych koncertach, z których jeden odbędzie się z udziałem orkiestry dętej z Florencji (31 maja o godz. 11. 30 w Filharmonii Dolnośląskiej).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group