Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6983
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ponownie nominowany na dyrektora KPN

Czwartek, 21 lipca 2011, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ponownie nominowany na dyrektora KPN
Fot. Ministerstwo Srodowiska
Andrzej Raj, dotychczasowy dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego odebrał z rąk ministra środowiska Andrzeja Kraszewskiego nominację na kolejną pięcioletnią kadencję.

Andrzej Raj stanowisko dyrektora Karkonoskiego Parku Narodowego sprawuje od 1 sierpnia 2006 roku. Ponownie został wybrany na to stanowisko w ramach procedury konkursowej, w której został rekomendowany m.in. przez Jerzego Łużniaka, członka zarządu Województwa Dolnośląskiego, który był w składzie komisji konkursowej i uczestniczył w rozmowie kwalifikacyjnej z kandydatami. Na to stanowisko zgłosiło się trzech kandydatów, w tym m.in. obecny zastępca Andrzeja Raja.

- Bardzo cieszę się, że zostałem ponownie nominowany i będę mógł kontynuować rozpoczętą misję. Zajmę się zarówno kontynuacją realizowanych programów, jak i nowymi zadaniami związanymi z ochroną przyrody, edukacją ekologiczną i rozwojem KPN. Chcę też rozwijać współpracę z partnerem z Czech. Chciałbym by Karkonoski Park Narodowy stał się honorowym punktem na naszym terenie. Już teraz każdego roku przyjeżdża tu około 2 mln turystów z Polski i zagranicy.
Chciałbym też by park był coraz bliższy lokalnej społeczności i by okoliczna ludność zaczęła się z nim identyfikować – powiedział nam Andrzej Raj, dyrektor KPN.

Podczas minionej kadencji Andrzeja Raja, Karkonoski Park Narodowy zebrał „deszcz” nagród, w tym m.in. statuetkę „Lidera Polskiej Ekologii 2009” za program „Kompleksowa Ochrona Ekosystemów w Karkonoskim Parku Narodowym” oraz jedną z trzech głównych nagród Ministerstwa Środowiska za uratowanie jodły pospolitej na naszym terenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group