Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3278
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ponowne głosowanie nad dzierżawą podziemi

Poniedziałek, 13 października 2014, 14:07
Aktualizacja: Środa, 15 października 2014, 16:27
Autor: Mea
Jelenia Góra: Ponowne głosowanie nad dzierżawą podziemi
Fot. Mea
Komisja Kultury Rady Miasta Jelenia Góra jednogłośnie podjęła dziś (13.10.) uchwałę, że 4 listopada złoży na sesji wniosek o możliwość dzierżawienia podziemi jeleniogórskich przy Wzgórzu Kościuszki na okres do 25 lat. – Potencjalny dzierżawca, czyli firma Arado, jest nadal zainteresowany utworzeniem w tym miejscu atrakcji turystycznej – mówił Rafał Szymański, przewodniczący Komisji Kultury.

Okazuje się, że większość radnych nie spodziewała się, że firma Arado będzie chciała zrezygnować z dzierżawy podziemi, jeśli ten czas będzie ograniczony do 15. lat.

- Niestety już wiem, że Bolków oraz Karpacz próbują podebrać nam dzierżawców, by w okolicach tych miejscowości tworzyć atrakcję turystyczną, a nie w naszych podziemiach – mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, obecny na komisji.

Radni z Komisji Kultury spotkali się wczoraj z przedstawicielami firmy Arado.

- Zwróciłem się do prezydenta Jeleniej Góry, by podjąć kolejne rozmowy z firmą Arado. Chcemy doprowadzić ich pomysł na inwestycję do końca. Wierzę, że tym razem na kolejnej sesji wszyscy radni zdecydują się na wydłużenie okresu dzierżawy z 15 do 25 lat. Wystarczy w zapisach umowy zamieścić informację, że jeśli inwestor nie uruchomi obiektu w ciągu np. trzech lat lub będzie użytkował go niezgodnie z umową, to ta umowa zostanie zerwana. Tym samym Miasto zabezpieczy się, by nie doszło do sytuacji podobnej jak ta z Dworem Czarne – powiedział Rafał Szymański.

Zmiana liczby lat dzierżawy mogła wynikać z informacji, że firma Arado wynajmuje obiekt w Kamiennej Górze przez okres piętnastu lat.

– Jest jednak ogromna różnica w warunkach tej dzierżawy. W Kamiennej Górze Miasto oddało nam obiekt po remoncie, natomiast w Jeleniej Górze to my musimy go w pełni dostosować do potrzeb prowadzenia działalności historyczno-turystycznej. Zanim to zrobimy i uruchomimy podziemia dla turystów, minie trochę czasu. Żeby inwestycja nam się zwróciła musimy mieć gwarancję dzierżawy na dłuższy okres, czyli 25 lat. Daje nam to również lepsze warunki wzięcia kredytu w banku, by rozwinąć inwestycję – stwierdził Maciej Wyszkowski z firmy Arado.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group