Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 8026
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ponad sto załóg na starcie!

Sobota, 11 lipca 2009, 12:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lipca 2009, 9:06
Autor: ahawer
Jelenia Góra: Ponad sto załóg na starcie!
Fot. nol
Ponad sto załóg uczestniczyło w uroczystym starcie 24 Rajdu Karkonoskiego. Na rampie witał je prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski. Miasto jest w tym roku głównym sponsorem rajdu.

34 załogi będą walczyć o punkty Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Pozostałe 92 zgłoszono do Rajdowego Pucharu Polski (5 runda) i Pucharu Łużyc (2 runda). Uczestnicy mistrzostw Polski mają przed sobą dwa dni rywalizacji i 10 odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 160 kilometrów. Harmonogram Pucharu Polski i Łużyc zakłada 6 odcinków o długości 76 kilometrów.

Jako pierwsi na trasę wyruszą zawodnicy z RSMP a rajd rozpocznie się mocnym uderzeniem już pierwsza próba to słynny i niezwykle widowiskowy odcinek Karpacz. Z numerem 1 na trasie pojawią się aktualni liderzy mistrzostw Europy Michał Sołowow i Maciej Baran (Peugeot 207 S2000). Numer 2 otrzymali liderzy mistrzostw Polski Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Mitsubishi Lancer). Pierwszą trójkę uzupełnią Leszek Kuzaj i Robert Hundla (Peugeot 207 S2000).

Po uczestnikach mistrzostw Polski na trasie pojawią się załogi rywalizujące w Pucharach Polski i Łużyc. Dla nich rajd zakończy się po przejechaniu sobotniego super oesu Zabobrze, a pierwszą załogę na mecie zobaczymy o 18.38.

Tuż przed startem większość uczestników rajdu podkreślała, że ogromne znaczenie dla losów rajdu będzie miała pogoda. Niespodziewane opady deszczu, które w regionie pojawiają się ostatnio bardzo często, komplikują odpowiedni dobór opon.

Więcej informacji na temat rajdu można znaleźć na oficjalnej stronie www.rajdkarkonoski.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
69
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
32%
Nie najlepiej
19%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group