Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 7387
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ponad dwa miliony złotych dla jeleniogórskiego MZK

Wtorek, 1 lutego 2011, 7:43
Aktualizacja: Środa, 2 lutego 2011, 8:01
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ponad dwa miliony złotych dla jeleniogórskiego MZK
Wiele autobusów MZK to tabor mocno już wysłużony.
Fot. TEJO
W ostatnich dniach pozytywną ocenę merytoryczną otrzymał wniosek Miejskiego Zakładu Komunikacji spółka z o. o. w Jeleniej Górze o dofinansowanie ponad siedmiomilionowej inwestycji związanej z doposażeniem taboru, wdrożeniem nowoczesnego systemu informacji oraz budową nowoczesnej myjni autobusowej. Kwota dofinansowania to ponad dwa mln zł.

Wniosek jeleniogórskiego MZK jako jeden z sześciu dokumentów zakwalifikowanych do dofinansowania został pozytywnie oceniony zarówno formalnie i merytorycznie. Pod względem ilości punktów znalazł się on na drugim miejscu zdobywając niemal 30 na 36 punktów.

Wartość całego zadania to ponad siedem milionów złotych, z czego dofinansowanie to kwota około 2 mln 332 tys. zł czyli 40 procent. Pozostała część będzie pochodziła ze środków własnych spółki.

– Za te pieniądze zamierzamy kupić pięć zupełnie nowych autobusów średniej wielkości. Ponadto wybudujemy nowy budynek z myjnią dla autobusów. Ustawione zostaną też nowoczesne tablice informacyjne dla pasażerów. Będą one informowały o realnej godzinie przyjazdu autobusów, o ich opóźnieniu czy innych odchyłkach od rozkładu jazdy. Takie tablice funkcjonują już w kilku miastach w Polsce, np. w Zielonej Górze czy we Wrocławiu.

Patrząc od wewnątrz zakładu umożliwi to sterowanie komunikacją w czasie rzeczywistym. Nasi pracownicy będą widzieli, gdzie dany autobus się znajduje i z jakim opóźnieniem czy przyspieszeniem porusza się po mieście. Pasażer natomiast będzie miał wycinek tego zapisu poprzez wyświetlenie na ekranie na przystanku informacji za ile minut autobus danej linii przyjedzie – mówi Marek Woźniak, prezes spółki MZK.

Początkowo takie tablice zostaną ustawione na sześciu przystankach, z czasem pojawią się w kolejnych miejscach. Jeleniogórski wniosek trafi teraz do ostatniej oceny strategicznej, dokonywanej przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Jest to już jednak tylko formalność.

Przetargi na zakup autobusów, budowę myjni i ustawienie tablic zostaną ogłoszone i rozstrzygnięte jeszcze w tym roku. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group