Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6132
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ponad 100 tys. zł na turystyczną promocję regionu

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Piątek, 6 stycznia 2012, 9:09
Aktualizacja: 9:10
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
W Hotelu Feniks został podpisany aneks z kwotami do trzyletniej umowy między władzami starostwa, a przedstawicielami okolicznych gmin i miast, w celu kontynuacji promocji regionu w kraju i poza jego granicami.

Dokładnie 110 tys. 250 zł zostało przeznaczone na działania w zakresie promocji turystycznej naszego regionu. W ubiegłym roku mieliśmy wiele prezentacji na okazjonalnych imprezach targowych m.in. w Berlinie, w Dreźnie, a także na targach krajowych w Katowicach, Białymstoku oraz w Poznaniu. Na specjalnych prezentacjach promowaliśmy Karkonosze np. w berlińskim domu handlowym, gdzie przez miesiąc za darmo prezentowaliśmy wystawę naszych gór.

– W ilości 20 tys. egzemplarzy wydaliśmy informator o bazie noclegowej na terenie Karkonoszy oraz atrakcjach turystycznych. Wydawnictwo to kosztowało ponad 26 tys. zł. Uczestniczyliśmy również w imprezach okazjonalnych we Wrocławiu podczas igrzysk polonijnych, czy podczas jarmarku świątecznego. W tym roku chcielibyśmy zwiększyć naszą ofertę, tym bardziej, że powiat jeleniogórski realizuje projekt „Karkonosze - Łużyce Górne”, dzięki któremu posiadamy także środki finansowe z Unii Europejskiej – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu.

– Tego rodzaju porozumienia wspierają mniejsze samorządy, by mogły wspólnie budować wizerunek swój oraz całej Kotliny Jeleniogórskiej i regionu. Sami nie bylibyśmy w stanie uzyskać tak wysokich kwot na promocję gminy Janowice Wielkie. Wart zwiedzenia jest Zamek Bolczów, zapraszamy także na wycieczkę przez Rudawy Janowickie i Kaczawy, mamy przecież piękne szlaki nie tylko piesze, czy rowerowe, ale również konne, a nawet kajakowe – mówi Kamil Kowalski, wójt gminy Janowice Wielkie.

Starosta powiatowy Jacek Włodyga i prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła złożyli wszystkim noworoczne życzenia, szczęścia, zdrowia, satysfakcji, a także sukcesów. Spotkanie i dalszą współpracę uczczono noworoczną lampką szampana i toastem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (75) Dodaj komentarz

~posteciu 6-01-2012 10:09
ŚP. Steć w grobie się chyba przewraca. Nigdy nie mówiło się Kaczawy lub Izery. Izera i Kaczawa jest jedna. Z Beskidami to inna sprawa. Powinno się mówić: Góry Kaczawskie, Góry Izerskie. Tak było za Stecia.
~Dariusz N 6-01-2012 10:29
A czemu w hotelu, a nie w ratuszu? Tacy bogaci jesteśmy?
~lobek 6-01-2012 10:39
A Zawiła jak ten wieśniak w sweterku i bez krawata. Popatrz człowieku na Sokolińskiego czy Włodygę jak się prezentują! Żenada.
~szklarz 6-01-2012 11:12
"Ponad 100 tys. zł na turystyczną promocję regionu" to tyle co nic. Porażka. Żałosne.
~bren 6-01-2012 11:23
Dobre pytanie: Dlaczego w hotelu? Koszty przypisać organizatorom i potrącić z ich pensji!!!!!
~Grzesiek 6-01-2012 11:23
Średnia wieku około 50 - 55 lat, to co i jak oni mogą wypromować?. Swoim doświadczenie?. Trzeba zaprząc do promocji młodych, pełnych pomysłów i inwencji twórczej. Faktycznie te "Kaczawy" brzmią beznadziejnie od strony merytorycznej mówcy. Ciekawe ile kosztowało wynajęcie pomieszczeń w tym hotelu?. Może było za darmo???
goscniedzielny 6-01-2012 11:58
jak tacy "specjaliści" biorą się za promocję, to zawsze topi się kasę... ot, prywatny przedsiębiorca na publikacji bazy noclegowej zarobiłby jeszcze pieniądze, zbierając płatne ogłoszenia od tych, którzy chcą mieć lepsze ogłoszenie od innych hotelarzy, a gdy robi to instytucja państwowa lub samorządowa - dopłaca się do wydawnictwa...
~Dariusz N 6-01-2012 11:59
@ Lobek. Jaki prezydent takie miasto, przepraszam wioska. Nawet czuję się wieśniakiem.
~Jeloneecek 6-01-2012 12:04
Słuchajcie byłem w Świdnicy, i wiecie co ciesze się że mieszkam w Jeleniej G. bo Świdnica to totalna patologia, kradną,biją, napadają, ulicami to nie idzie przejść taka tam jest patologia, to chyba najgorsze miasto jakie kiedy kolwiek widziałem, a nasza jelenia jest super.
~~ 6-01-2012 12:17
Najlepsza z obecnych promocja regionu jest likwidacja terenow zielonych, czasami nawet pieknych widokowych, zabudowywanie wszystkiego co sia da, brak polaczen kolejowych np. do Karpacza bo tych smierdzacych autobusow jest za malo. Brak dobrych drog bo te dziurawce to porazka, za malo objazdowek a wiekszosc kierowcow jezdzi na oslep i nieprzepisowo bo siedza na tyle i przed przejsciem dla pieszych potrafia wyprzedac albo wjechac w zatrzymujacego sie, ktory przepuszcza pieszego. Dodatkowo natretni c...nie, brak parkingow autobusowych i w Jelonce zdecydowanie za duzo jak na centrum miasta bankow i telefonii komorkowej. Kolejnym problemem jest wszechobecny brod, walace sie zabytkowe budynki itd... Moi znajomi jak pojechali do Czech to juz nie wrocili na polska strone i nie polecaja jej nikomu
kazimierzp 6-01-2012 12:18
Jak wynika z treści artykułu gospodarzem spotkania było Starostwo Powiatowe, więc trudno aby organizowali spotkanie w miejskim ratuszu - dla wielu uczestników tego spotkania ważnym było, aby odbyło się ono na neutralnym gruncie - stąd chyba hotel Feniks. Do tych co tak świetnie znają się na wydawnictwach promocyjnych (np goscniedzielny): główne koszty takich wydawnictw pokrywają reklamy różnych gestorów chcących się poprzez wydawnictwa samorządów promować - te sto tysięcy zaplanowane to zaledwie cząstka tego co to wszystko będzie kosztować. Tak więc radząc zbieranie płatnych ogłoszeń, wyważasz otwarte już dawno drzwi! Cieszę się, że wszystkie gminy Kotliny Jeleniogórskiej chcą się wspólnie promować, a nie między sobą konkurować - Kotlina jest jedna!;-)
~~ 6-01-2012 12:25
Fajnie sie wydaje ksiazki z kolorowymi obrazkami ale rzeczywistosc juz nie jest taka ladna. Proponuje zaktualizowac te zdjecia bo wiekszosc z nich jest juz nieaktualna i nie powinna zawierac wielu krajobrazow, po ktorych zostalo tylko wspomnienie a na ich miejscu sa wieksze badz mniejsze "gargamele". Ten region juz dawno zrezygnowal z turystyki tylko patrzy jak tu uzyskac pieniazki do budzetu na wydatki a estetyka i przyciaganie turysty konczy sie na traktowaniu go na zasadzie: przyjedzie, napije sie,zje i niech duzo kupi po zawyzonych cenach... Problem w tym , ze niektorzy oczekuja w regionie jeleniogorskim to, czego nie maja w miastach a tu prawie to samo tylko drozej... Kiedys bylo tam po co przyjezdzac ale teraz nie warto bo jest coraz ciasniej i jarmarczniej :(((
~bankier 6-01-2012 12:32
Te kwoty to zapewne pieniądze dla urzędników którzy wyciągna je w postaci diet ,bankietów , rachunków za hotele na targach turystycznych- swego czasu trafiłem na targi turystyczne do Berlina - stoisko Jeleniej Góry wystawiło reklamówki i folderki miasta i okolic ,było wielu urzędników z serwowanymi napitkami ,chichotali się w grupkach- po prostu legalne zmarnowanie pieniędzy - Najlepsza promocja miasta i rozwój turystyki to dołączenie się Jeleniej Góry do szybkiej koleji niemieckiej przez Goerlitz z Berlinem .i przedłużanie aurostrady do Karpacza przez Jelenią Gorę. Inne pseudo działania to marnotrastwo społecznych pieniędzy.
~Zygmunt Pont 6-01-2012 12:45
Po takiej nasiadówce wypowiedziać informacje - 100 tys. na promocję turystyczną - przecież Ci panowie na fotografi wyciągają średniomiesięczne z budżetu po ok.11 tys. do własnej kabzy - może z tej puli powiększyć kwotę na promocję - bo region wali sie ku upadkowi gospodarczegmu i dalszemu bezrobociu..
goscniedzielny 6-01-2012 12:45
~kazimierzp ja jeszcze umiem czytać tekst ze zrozumieniem, cyt: ...Wydawnictwo to kosztowało ponad 26 tys. zł.... to oznacza, że ze 100 tys. zł wydano 26 tys. na broszurę. która spokojnie mogła być dochodowa. Czyli zamiast wydanych 26 tys. mogła przynieść dochodu co najmniej tyle samo. i nie doradzam niczego, tylko stwierdzam fakt, że prywatny przedsiębiorca by na tym zarobił, a samorząd wydaje kasę A co do świetnej orientacji w temacie wszelakich wydawnictw i ich funkcjonowania, tak, nie myli się Pan, mam o tym pojęcie.
~turysta 6-01-2012 12:51
jakie pieniądze taka promocja,na diety,przejazdy,balangi dla władzy-wstyd ,aby zaistnieć w ofercie turystycznej Europy,potrzebne są miliony złotych,na zdjęciu widać geniusza promocji burmistrza Szklarskiej Poręby p.Sokolińskiego/woda i ścieki 25 zł za m3/zero imprez w sezonach a na Puchar Świata ma składac się lokalny biznes.
~do Bankiera 6-01-2012 13:16
też byłem w ub.roku grudniu na Huptbanhofie,żałuje,że tej promocji nie sfilmowałem-namawiam róbmy to pokażemy zadowolonych urzędników w internecie i miernośc oferty.Prawda jest taka,że przerosty urzędnicze zjedzą każde pieniądze,dlatego też zawsze przegramy z Podhalem,nie wspomne o promocji czeskiej strony Karkonoszy,Tyrolu,Austrii,dzisiaj medlialnie jest lepiej promowana Czarna Gora,Rzeczka k.Wałbrzycha niż powiat jeleniogórski,nie będzie też lepiej gdy p.Dziezba kupi sobie nowy fraczek
~ 6-01-2012 13:36
Daliby to lepiej na szpital i dopłaty do leków, przecież to zmarnowane pieniądze podatników, którzy teraz będą płacili pełny koszt zakupu leków, bo nie będzie dopłat. 100.000,00 zł na promocję paru prywatnych hotelarzy i diety dla urzędników. Gość niedzielny ma rację. To powinno iść z kieszeni właścicieli przedsiębiorstw turystycznych, a nie z kasy miejskiej i powiatowej. Jak wyglądają drogi, jakie brudne są ulice... Te pieniądze w błoto...
~Jeloneczka 6-01-2012 13:38
~Gościuniedzielny wiesz, że biją dzwony... ale nie wiesz czy to kościelne, czy strażackie, skąd bija... a może wcale nie biją tylko w uszach ci dzwoni... śmieszne są te twoje" mądrości"... nie rób ludziom wody z mózgu...
~ 6-01-2012 13:47
Taki artykuł to jawna KPINA z mieszkańców całego naszego regionu!!Za tak marne grosze (110tys./3 lata !!!) promować cały region??!!To,jak łatwo obliczyć wychodzi 36750 PLN rocznie !!! Dla porównania,nasze władze przeznaczyły ponad 200tys na "walkę z uzależnieniami"!Nie twierdzę,że to źle,ale są do cholery jakieś priorytety !!!Ci ludzie zapomnieli,że REKLAMA TO DŹWIGNIA HANDLU !!! STRASZNA ŻENADA !!Ale czego wymagać? Po samym wyglądzie PREZYDENTA widać jakie jest podejście naszych władz..Tak ubranym,można iść na pączki do babci..I to też nie ma pewności,czy nas na nie wpuści.. ...ale GRAJDOŁ.. i niestety ten stan będzie trwał jeszcze DŁUGO,DŁUGO.. Popsuli mi humor tym artykułem na cały dzień..
~sld 6-01-2012 13:59
każdy z siedzących na zdjeciu zarabia rocznie brutto powyzej 100 tyś.zł a wiedza ich o promocji wyglada tak jak nasz region,region który ma zyć z turystyki bez turystów.Kompletną bzdurą było utworzenie powiatów,wczesniej gminy doskonale sobie dawały radę,gdyby dzisiaj przeznaczyc te dzieśątki milionów złotych wydawanch na urzędników powiatowych na promocję!!!!!!!!!!!!!Zlikwidować powiaty.!!!!!!!!!!
~KrzysiekM 6-01-2012 14:46
Niewiele więcej kosztowałby wyciąg narciarski w Jagniątkowie czy na Górze Szybowcowej.Rynna zjazdowa w okolicy Krzyża Milenijnego też byłaby mile widziana.Atrakcja niewątpliwa, mało tego na pewno by się zwróciła z nawiązką ,powstałoby również kilka miejsc pracy. A tak nadrukuje się nic nie wartych książeczek z reklamami, skutek marny bo w dobie internetu raczej nie korzysta się z takiej formy reklamy.
~ 6-01-2012 14:52
ad.~sld. Zlikwidować powiaty - to nie jest głupi pomysł. Miasta i gminy dadza sobie radę przejmując obowiazki, dotyczace ich terenów. W to miejsce moznaby przywrócić 4 dolnoślaskie województwa. Zmniejszenie administracji samorzadowej gwarantowane. Należy też przyjzeć się innemu administracyjnemu dziwolagowi, jakim jest Związek Gmin Karkonoskich, który generuje koszty nic w zamian nie dając. Zarzadzanie śmietnikiem to za mało. DOLNOŚLĄZAK
~Dariusz N 6-01-2012 14:52
Neutralny grunt? Nie rozśmieszaj mnie Pan! Jak można wciskać taką ciemnotę ludziom? Wstydź się Pan.
~ 6-01-2012 14:57
ad.~ KrzysiekM. Nie proponuj konkurencji dla Łysej Góry. Krzyz Milenijny jest na stoku południowym. To położenie dyskwalifikuje zakładanie tam jakichkolwiek tras. DOLNOŚLAZAK.
~Iwet 6-01-2012 15:02
Autorami komentarzy winne być osoby, które na prawdę coś wiedzą na temat promocji regionu turystycznego. Najważniejsze, że turystyka jako dział gospodarki w danym rejonie - a jeleniogórskie gminy tworzą ją jako całość- winna promować produkt turystyczny jako całość, gdyż turysta zainteresowany jest nie tylko zwiedzeniem jednego miejsca, ale też innych ciekawych miejsc danego regionu. Dlatego też wspólna promocja jest szansą dla całej ziemi jeleniogórskiej , wydając choćby te skromne 100 tys. zł. A na co wydają ?Wszystko jest do sprawdzenia. Komentarz bedzie wówczas zasadny lub nie .
~ad.iwet 6-01-2012 15:18
droga iwet,prowadzę działalnośc hotelarska ponad 30 lat w tym upadłym regionie i z roku na rok jest gorzej,zawsze powtarzam,o skuteczności promocji świadczy zwiększająca się ilość turystów a tak w regionie nie jest,samodzielne działanie Karpacza czy Swieradowa Zdr./skuteczne/jest wyjątkiem.Promocja Jeleniej Góry czy Szklarskiej Poręby jest kompletną klapą,rola powiatu jest zerowa.
~mieszk. 6-01-2012 15:19
Żeby promować, trzeba najpierw mieć co promować. Za 100 tys. zł można by spokojnie wyremontować np. dawną wieżę widokową na G. Strzeleckiej k. Cieplic. Albo wyznakować kilka nowych szlaków, np. pomiędzy Stawami Podgórzyńskimi - bardzo piękne tereny, szczególnie wiosną, a mało znane wśród turystów i nawet samych mieszkańców. W kolejnym roku można by wyremontować kolejną wieżę (Grodna, Maciejowa...). Co roku za tę kwotę mielibyśmy zrobioną jakąś konkretną atrakcję, którą można by przyciągnąć turystów. Wydawnictwa promocyjne, jak już ktoś zauważył, spokojnie można finansować z reklam a już zupełną głupotą są wydawnictwa z bazą noclegową - nikt w dobie internetu nie szuka dzisiaj noclegu w folderkach, które dezaktualizują się po kilku miesiącach. Tak więc wydawajcie te pieniądze, ale z głową!
~ 6-01-2012 16:10
Reasumując dotychczasowe komentarze,większość jest przekonana o tym,że pieniądze/może dobrze,że tylko 110tys./po raz kolejno wpadną w błocko...
~Jeloneczka 6-01-2012 16:11
Kochani malkontenci, weźcie się do roboty zamiast tu takie pierdoły pisać! Z artyuólu WYRAŹNIE wynika, że te 100 tys. co Was tak w oczu kolą, to kwota na WSPÓLNĄ promocję miast i gmin powiatu! Czyli na promocję tego, co żadna z gmin by nie zrobiła, a co warto zrobić dla REGIONU! Więcej, z artykułu wyczytałam, że są to PUBLICZNE pieniądze. Podlegają więc rygorom ustaw o gospodarowaniu środkami publicznymi! Nie można więc ich wydawać ot tak sobie! Znakowanie szlaków, budowa obiektów, remonty wież... takie zadania mają swoich adresatów - są przepisy (chociażby o WŁASNOŚCI!), są odpowiednie instytucje (np. PTTK) - nie wchodzi się w czyjeś kompetencje! Doba internetu powiadacie???! Owszem, owszem... tyle, że wydawnictwa turystyczne, także katalogi bazy robi się pod POTRZEBY!!! cdn.
~KrzysiekM 6-01-2012 16:17
Dolnoślązak to była luźna propozycja, może masz jakieś inne, lepsze.Chodzi mi tylko żeby nie marnować pieniędzy.A co do konkurencji to dlaczego nie?Właśnie dobrze,żeby była.Turyści mają wybór.
~ 6-01-2012 16:20
... Promocja klapą? A kto robił badania marketingowe pod tym kątem??? Taka to klapa, jaką klapą są te setki tysięcy turystów przyjeżdżających w Karkonosze. Targi turystyczne są przeżytkiem? W pewnym sensie może i tak... tylko ciekawe dlaczego zauważa się wzrost przyjazdów z obszarów takich jak Podlasie czy Górny Śląsk??? Oczywiście to nie ma nic współnego z rozszerzeniem promocji na tamte obszary... ;> Takie rzeczy widzi nawet laik, tylko, że trzeba pozbyć się sarkazmu i i jeszcze czegoś tak złego, że nawet nie potrafię tego nazwać... Jest czas kryzysu, każdy ogląda złotówkę pięć razy zanim ją wyda... pomyślcie o tym... a jak macie pomysły... to je realizujcie... Szczęśliwego Nowego Roku! :D
~KrzysiekM 6-01-2012 16:22
Jeloneczko droga.Czyli jest nieźle a będzie jeszcze nieźlej.Uspokoiłaś mnie bo zaczyna się dynamiczny rozwój regionu.PTTK,KPN,itd.Przepraszam ale nie mogę tego słuchać bo nie wiem, na prawdę nie wiem co masz na myśli.Pozdrawiam.
~Jeloneczka 6-01-2012 16:35
A gdzie drogi KrzysiuM przeczytałeś, że zaczyna się dynamiczny rozwój regionu? Ważne, żeby Karkonosze całkowicie nie zniknęły z mapy turystycznej rodaków i nie tylko. Zauważ, że dopadły nas czasy, że nawet Nowy Rok witany jest w zaciszu domowym! Są "krezusi", którzy kilka razy w roku wypoczywają... ale w odległości 6-8 godzin lotu samolotem. Jest cała armia społeczeństwa, którą warto wyciągnąć z domu choćby na kilka dni... takie to są czasy... a hotel to będzie ostatni miejsce, jakim będzie można kogoś zachęcić do wizyty w regionie :) PS - post z 16:20 jest mój ;)
~KrzysiekM 6-01-2012 16:42
To był sarkazm
~ 6-01-2012 16:43
ad.~KrzysiekM. Za wlasna kasę załóz w sasiedztwie Łysej Góry konkurencyjną firmę o tym samym profilu. Stawiam beczkę markowego piwa, że po maksymalnie dwóch sezonach pójdziesz z torbami. Rażniewscy zakladali swój interes w ubiegłym wieku przy współpracy z KGHM przy okreslonej koniunkturze na stokach Karkonoszy. Dzięki temu przetrwali. Rachunek ekonomiczny KrzysiuM jest priorytetem. Warto o tym pamietać. DOLNOŚLĄZAK
~KrzysiekM 6-01-2012 17:01
No więc co chcemy promować?Karpacz i Szklarska dadzą sobie radę.A co z turystyczną Jelenią Górą?
Piipi Jelonkowa 6-01-2012 17:22
..do - [~Jeloneczka] .. może ? ..*ten Goścniedzielnny lubi modę i powrócił do dzwonów, które fajnie podtrzymują te właściwe dzwony ! /..myślę tutaj o spodniach/
~wieśniak 6-01-2012 17:37
ma swoj styl i tyle...o gustach sie nie mowi a z tłumu sie wyróżnia, tak jak pan z czerwonym krawatem.
goscniedzielny 6-01-2012 18:36
~Jeloneczka to tobie wydaje się, że wiesz. Ja wiem natomiast, że w promocji regionu powinni być zaangażowani fachowcy - nie tylko związani z kulturą, ale również znający się na nośnych imprezach masowych, czy na doborze odpowiedniej promocji do celu jaki chcemy osiągnąć. Zapewniam ciebie, że znam takie osoby / firmy w Jeleniej Górze i najbliższej okolicy, które mają pojęcie jak to robić. Jesli miasto czy Powiat nie wie o takowych chętnie służę informacjami. A jeśli nie wiesz jak można zmarnować publiczne pieniądze, zajrzyj sobie na stronę jeleniagora.pl wybierz dowolny obcy język dla strony i zobaczysz jak googletranslate wspaniale tłumaczy strony. A miało być tak pięknie po angielsku i niemiecku... a jest ...ja mieć google tłumacza i z taką to ofertą do turystów za granicą!? obudź się!
goscniedzielny 6-01-2012 18:44
~Piipi masz rację, obcisłe spodnie są niezdrowe dla aktywnego mężczyzny.
~ 6-01-2012 18:50
100.000,00 zł na promocję paru prywatnych hotelarzy i diety dla urzędników. To powinno iść z kieszeni właścicieli przedsiębiorstw turystycznych, a nie z kasy miejskiej i powiatowej. Jak wyglądają drogi, jakie brudne są ulice... Te pieniądze idą w błoto... A jest kryzys. Już są podwyżki wszystkiego. A tu lekką rączką wydaje się na jakieś książeczki nikomu niepotrzebne, które wylądują w śmieciach.
~okazja??? 6-01-2012 19:24
\\\"(...) Spotkanie i dalszą współpracę uczczono noworoczną lampką szampana i toastem. \\\" :) No a po tej lampce siadali za kierownicę samochodu ???? Odpowiednie służby miały okazję trochę zarobić i dodać do tej kwoty na promocję, na trzeźwą promocję ;)
~Jel.. 6-01-2012 19:35
no przecież pan Włodyga ma zatrudniony sztab ludzi to jako ich przywódca niech się wezmą do roboty a nie działają na zasadzie weźmiemy się do roboty a ty zrobisz
~mieszk. 6-01-2012 20:04
Jeloneczka, nie pieprz głupot. Pieniądze na promocję idą z budżetu, kosztem innych, bardziej konkretnych zadań. PTTK czy KPN nie wyremontują ci wież widokowych, bo one nie są ich własnością, nie leżą na ich terenie, instytucje te nie mają też pieniędzy. Wieże leżą na obszarze miasta/powiatu i to do miasta/powiatu leży zadbanie o nie. Widać, że tak się znasz na promocji regionu jak św. Faustyna na prezerwatywach, idź lepiej gotuj rosół. Piszesz, że foldery z bazą noclegową są tworzone na "potrzeby", a ja ci tłumaczę, że tej potrzeby właśnie nie ma, bo wszystkie aktualne dane na ten temat są w internecie. Nie ma potrzeby drukowania tony makulatury, która zdezaktualizuje się po 2-3 miesiącach. Taka promocja to była super, ale 20 lat temu. Od tego czasu świat poszedł do przodu.
Piipi Jelonkowa 6-01-2012 20:55
..do - [ ~Gośćniedzielny] .. tylko *taki mężczyzna,który ma ..serce jak dzwon jest bezpieczny ! .. bo kobieta może miec za *takiego pociechę na długie lata ! ~FAJNIE !
~bono 6-01-2012 21:23
Czy region bedzie tak samo promowany jak na ostatnich targach turystyki w poznaniu ? gdzie na stoisku jeleniej zobaczylismy objadającego się z kierowce ? nic na stoisku prócz tegoż pana nie było, kilka ulotek ale ani jednej z jeleniej.
~ 6-01-2012 21:38
Pomysl niezly, wbrew opinii wielu miejscowych narzekaczy jestem ZA. Ale poniewaz sama bywam w Jelenie 4-5 razy do roku, jako byla Jeleniogorzanka, dzis jako turystka powiem TAK: coz to za promocja, coz to za atrakcja dla turystow, jesli ani nie ma po co, ani nie wyjdzie sie bez strachu w Jeleniej po 20:00, bo jakis menel sie przyczepi-obrzygany i obsikany i bedzie chcial 5 zlotych na piwo?A strazy miejskiej czy policji ani na lekarstwo.Gdzie pojsc wieczorem? gdzie sie zabawic? w tych mordowniach??? miasto po 20:00 jak wymarle.Ludzie sie boja, pijani kolesie dzialaja na wyrwe, albo rozrabiaja w inny sposob. Zadbajcie w pierwszym rzedzie o bezpieczenstwo turystow i atrakcyjnosc wieczorami. A zreszta...na narty tez na karkonoskich stokach nie ma po co, bo nie ma kultury jazdy.
~ 6-01-2012 21:48
Ktos tu jeszcze nadmienil o jezykach obcych. Dobra turystykapolega rowniez na tym, zeby do turysty umiec w chocby jakimkolwiek jezyku obcym coskolwiek umiec powiedziec. Czesto bywam w Jeleniej z Holendrami albo z Niemcami. Na pytanie w Hotelu albo w restauracji: "czy pani mowi po angielsku"? panienki na recepcji plosza sie i najchetniej zapadly by sie pod ziemie. Jak na ironie w zeszlym roku w lutym przebywalismy w Feniksie...zadna z panienek ani mru mru w jakimkolwiek jezyku. Jedynym mowiacym po angielsu byl masarzysta (switny chlopak zreszta), reszta byla przestraszona. I tak jest prawie wszedzie. Praca od podstaw a nie tam hurtowo ulotki produkowac...
~Noel 7-01-2012 6:13
Co tu promować ? Kiedy wreszcie lokalne władze przestaną zajmować się pierdołami ? Kiedy wreszcie zrozumieją, ze bez wzrostu gospodarczego regionu, bez powstawania nowych zakładów pracy, wktórych będzie produkcja różnych wyrobów materialnych, bez tworzenia miejsc pracy produkcyjnych i dobrego handlu - nie będzie rozwoju i wzbogacania się mieszkańców i w rezultacie całego regionu. Ktoś kiedyś wbił do głowy ludziom we władzach ( i nie tylko) jeleniogórskich pomysł o dużych dochodach z turystyki - i tak już zostało !!! Totalna bzdura !!! Niech się wreszcie wezmą do prawdziwej roboty ! Wszyscy w koło regionu Jeleniej Góry śmieją się z nas, jawnie już kpią przy każdej okazji i w duchu cieszą się,że my nie rozwijamy się gospodarczo, że nie jesteśmy dla nich konkurencją ! Obudźcie się !
~ 7-01-2012 9:31
100.000,00 zł na promocję paru prywatnych hotelarzy i diety dla urzędników. To powinno iść z kieszeni właścicieli przedsiębiorstw turystycznych, a nie z kasy miejskiej i powiatowej. Jak wyglądają drogi, jakie brudne są ulice... Te pieniądze idą w błoto... A jest kryzys. Już są podwyżki wszystkiego. A tu lekką rączką wydaje się na jakieś książeczki nikomu niepotrzebne, które wylądują w śmieciach.
~123 7-01-2012 9:57
co w tym bezrobotnym i patologicznym padole zwiedzac???chyba ze chamstwo i biedronki
~Jeloneczka 7-01-2012 10:11
Piszę to z pozycji "praktykującej turystki" korzystającej z imprez turystycznych, kulturalnych i sportowych ale przede wszystkim odwiedzającej przepiękne zakatki regionu jeleniogórskiego. I co tu czytam? Parę ciekawych spostrzeżeń i... frustrację właścicieli... jak mniemam...hoteli, w które wpakowano niemałe pieniądze i żadnego pomysłu na ich promocję! I kto winny - URZĘDNIK, bo nie promuje mojego pięknego, pustego hotelu!!! Cóż... to nie ta droga do sukcesu. Jezeli ktoś nie potrafi sam to zamiast tracić siły na puste żale powinien udać sie parę kilometrów za granicę południową czy zachodnią i popytać hotelarzy jak oni zapełniają swoje obiekty :) Co do św. Faustyny- kto wie na czym się ona znała :))) Acha, żadnej wieży nie mam, chociaż mam jedną ulubioną, którą odwiedzam w magiczną noc :)
~KrzysiekM 7-01-2012 11:10
Jeloneczko, rolą urzędników powinno być m.in wspieranie miejscowych przedsiębiorców,również hotelarzy. Do Noel -kolego uwierz,że nie tylko przemysł jest podstawą gospodarki a turystyka to właściwy kierunek rozwoju naszego regionu.Ale to musi być rozwój a nie czołganie się w błocie.
goscniedzielny 7-01-2012 12:57
jeloneczko, tak dla twojej informacji, podstawową funkcją hoteli jest zapewnienie wygodnego pobytu turystom i to w większosci takich przybytkow w okolicy otrzymamy. Hotelarze sami sobie radzą by uatrakcyjnic pobyt u nich, organizując wycieczki w interesujące miejsca w okolicy... Do Liberca, Harrachova, do Bautzen czy też Kleinwelki... Uwierz mi, tam jest co zwiedzac i jest gdzie wydawac pieniądze...
~ 7-01-2012 13:23
W Jeleniej tez jest co zwiedzac. Okolica rowniez piekna, wspaniale gory. Tylko szkoda, ze nieprzystosowane to wszystko do przyjecia zagranicznych turystow, bo nijak nie idzie sie dogadac. Pytania w rodzaju: "du you speak english" albo "sprechen Sie Deutsch" wprowadzaja kelnerow i obsluge hotelarska w wielkie zaklopotanie. Za te pieniadze wyslijcie ich na kursy- to bedzie udana inwestycja.I zadbajcie o bezpieczenstwo turystow na szlakach narciarskich albo wieczorami w miescie, bo menelstwo-nacpane albo pijane-albo jedno i drugie budzi strach w obcokrajowcach.A to oni maja kase i chetnie by ja w Jeleniej wydali, gdyby czuli sie bezpiecznie i mieli szanse sie dogadac.
~mieszk. 7-01-2012 14:24
Ty "Jeloneczka" właśnie widać, jaka z ciebie "turystka". Palcem po mapie albo turystka po galeriach handlowych. Jak się nie znasz, to po co piszesz? Co ty możesz wiedzieć na temat żali i frustracji gestorów bazy turystycznej, jak g... wiesz o niej? Tak jak już napisałem wcześniej: idź lepiej gotuj rosół na obiad albo zmywaj gary, a nie zabieraj głosu na temat, o którym nie masz zielonego pojęcia.
~Bezrobotny 7-01-2012 17:51
W powieci bezrobocie prawie 23% a oni zajmują się promocją.Jak to jest łatwo wydawać publiczne pieniądze.Staroście najlepiej pasują rauty,przyjęcia i delegacje zagraniczne i jego zdjęcia w mediach.to najbardziej uwielbia.Najwyższy czas aby odszedł w końcu na zasłuzony odpoczynek.
~Jeloneczka 7-01-2012 18:42
~mieszk. - nie jesteś grzeczny... nie nadajesz się do pracy w usługach. I co Ty z tym rosołem??? :))))
~KrzysiekM 7-01-2012 19:15
Jeżeli ten rosołek będzie na wiejskiej kurce, nie takiej GMO to ja się na niego piszę ;-) Pozdrawiam.
~mieszk. 7-01-2012 20:32
Ja też, pod warunkiem, że będzie lepiej przyrządzony niż wiedza naszej "Jeloneczki" z zakresu turystyki. A chyba będzie, bo już gorszej wiedzy mieć nie można. Gotowanie rosołu dla przyjezdnych w jakimś tanim barze to jedyny kontakt z turystyką i turystami, jaki można powierzyć naszej "Jeloneczce".
~Jeloneczka 7-01-2012 20:46
Uwaga!!! Znam się jeszcze na medycynie i... woo doo ;P Czasami podaję też czarną polewkę... smacznego ~mieszk. ;P
~ 7-01-2012 20:47
Juz sie wypromowalismy!!! Dzis w wydarzeniach na polsacie pokazali wysypisko smieci w centrum Jeleniej góry, ale WSTYD. Brawo panie Zawiła, brawo mieszkańcy
~Jeloneczka 7-01-2012 21:03
Przepraszam, a co pan Zawiła ma do tego wysypiska??? Niech się wstydzą, ci co śmiecą!
~ 7-01-2012 22:17
Jaki prezydent pozwala, żeby w centrum jego miasta takie cyrki się działy??? To od czego do cholery oni wszyscy są???
~ 7-01-2012 22:30
Już wiem, ale ja głupia jestem ;) Przcież o to chodziło!!! Niech powstanie wysypisko w centrum, będzie o nas głośno. Udało się!!! Cel wypromowania miasta w kraju można uznać za osiągnięty.
~mieszk. 8-01-2012 13:27
Ty Jeloneczka znasz się na wszystkim. Czyli na niczym. Co doskonale widać na tym forum. Pewnie nawet tego rosołu nie potrafisz ugotować, skoro wychodzi ci czarna polewka. Weź się lepiej nie błaźnij, dzieciaku. Widocznie nie wiesz, że lepiej siedzieć cicho i udać głupiego niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
~KrzysiekM 8-01-2012 13:52
Miesz. ale wyluzuj troszkę bo już na nią naskoczyłeś jak tygrys.ja tez nie zgadzam się z jej wnioskami ale to nie znaczy,że nie może wygłaszać swojego zdania.A siedzenie cicho tez niczego nie załatwia.Na to liczą politycy,samorządowcy i inni,że właśnie wszyscy będą siedzieć cicho i nikt nie podda krytyce ich niekompetencji, nieudolności.forum służy wymianie poglądów,pomysłów, czasami coś ciekawego może z tego wyniknąć.Pozdrawiam.
~KrzysiekM 8-01-2012 13:57
A to,że zna się na wszystkim to co w tym nienormalnego?Zapewne jest Polką więc przecież my Polacy właśnie na wszystkim znamy się najlepiej!Jesteśmy ekspertami w każdej dziedzinie. Zatem zarzuty są w pełni bezzasadne.
~ 8-01-2012 14:56
Zawila...Zawila....Zawila...a czy to on wam nasmiecil? Powiem tylko, ze w miescie, w ktorym mieszkam w Niemczech tez mamy kiepskiego burmistrza (rözne powody). Ale wysypisk smieci nie ma, ulice, parki, skwerki, ogrödki jak wylizane. dodam jeszcze, zeby bylo jasne- burmistrz tu nie postprzatal TU PO PROSTU NIKT NIE SMIECI!
~ 8-01-2012 21:55
Mieszk. ma rację: lepiej siedzieć cicho i udać głupiego niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Do rosołu, Jeloneczka, a nie wymądrzać się tam, gdzie poważnie dyskutują dorośli ludzie!
~Autopromocja 9-01-2012 12:13
Artykuł w Jelonce jest? Jest! Więc, co za różnica, czy na promocję regionu wydamy 100, czy 200 tysięcy. Toć to kasa publiczna, czyli niczyja my se promocje już tym artykułem zapewniliśmy. Autopromocję! :)
~Gość 12-01-2012 21:33
Żenada ,co te dziady tu chcą promować Biedronki ,Tesca ,te niewypały galerie ,czy może ten plac po rynku kiliński ,piękna promocja a zapomniał bym ten park w cieplicach zrewitalizowany przez Czernow i Obrębalskiego ,który tonie w błocie i kostka wypada jeszcze nawet ludzie tam nie chodzą ,czy p.Zawiła ze swoją świtą był po deszczu w parku zdrojowym ,to serdecznie zapraszam jest co promować ,termy cieplickie też straszny hit sezonu wyborczego no po prostu żenada ,to miasto to dziura i nikt tu nawet na chwile nie przyjdzie no Chińczycy swoje markety otwierać w dawnych kinach to może i tak ,oj trafiła nam sie władza PO dziadowska
~tak 14-01-2012 18:20
i tak "samorządowcy"za publiczne pieniądze spotykają sie z różnych okazji a to w Feniksie,a to a to w szałasie w Szklarskiej Porębie,a to opłatek przewadze za pieniądze publiczne-jest to taka nowa świecka tradycja.Po każdym takim spotkaniu,powinno być zadawane pytanie z jakich pieniędzy opłacana jest ta imprezka,takie pytanie powinien też zadawać dziennikarz,który publikuje artykuł w interesie wspólnym czyli publicznym a składka zainteresowanch powinna być postawą
~x 16-01-2012 9:04
Teraz promowanie? bylo promowac jak to bylo zywe, teraz tylko zabic dechami i zgasic swiatlo. Kto i po co tutaj wpadnie? by zalapac domiar parkingowy i biegac po miescie z papierkiem gdzie by to uiscic? Sami odstraszaja ludzi i jednoczesnie wala kase na cos co umarlo wraz z atrakcja regionu. Ceny jak w Szwajcarii za cos co jest w agonii. Turysci maja tansze miejsca i to z klasa na Slowacji, w Austrii itp.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group