Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7973
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Ponad 100 tys. zł na turystyczną promocję regionu

Piątek, 6 stycznia 2012, 9:09
Aktualizacja: 9:10
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Ponad 100 tys. zł na turystyczną promocję regionu
Fot. Agrafka
W Hotelu Feniks został podpisany aneks z kwotami do trzyletniej umowy między władzami starostwa, a przedstawicielami okolicznych gmin i miast, w celu kontynuacji promocji regionu w kraju i poza jego granicami.

Dokładnie 110 tys. 250 zł zostało przeznaczone na działania w zakresie promocji turystycznej naszego regionu. W ubiegłym roku mieliśmy wiele prezentacji na okazjonalnych imprezach targowych m.in. w Berlinie, w Dreźnie, a także na targach krajowych w Katowicach, Białymstoku oraz w Poznaniu. Na specjalnych prezentacjach promowaliśmy Karkonosze np. w berlińskim domu handlowym, gdzie przez miesiąc za darmo prezentowaliśmy wystawę naszych gór.

– W ilości 20 tys. egzemplarzy wydaliśmy informator o bazie noclegowej na terenie Karkonoszy oraz atrakcjach turystycznych. Wydawnictwo to kosztowało ponad 26 tys. zł. Uczestniczyliśmy również w imprezach okazjonalnych we Wrocławiu podczas igrzysk polonijnych, czy podczas jarmarku świątecznego. W tym roku chcielibyśmy zwiększyć naszą ofertę, tym bardziej, że powiat jeleniogórski realizuje projekt „Karkonosze - Łużyce Górne”, dzięki któremu posiadamy także środki finansowe z Unii Europejskiej – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu.

– Tego rodzaju porozumienia wspierają mniejsze samorządy, by mogły wspólnie budować wizerunek swój oraz całej Kotliny Jeleniogórskiej i regionu. Sami nie bylibyśmy w stanie uzyskać tak wysokich kwot na promocję gminy Janowice Wielkie. Wart zwiedzenia jest Zamek Bolczów, zapraszamy także na wycieczkę przez Rudawy Janowickie i Kaczawy, mamy przecież piękne szlaki nie tylko piesze, czy rowerowe, ale również konne, a nawet kajakowe – mówi Kamil Kowalski, wójt gminy Janowice Wielkie.

Starosta powiatowy Jacek Włodyga i prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła złożyli wszystkim noworoczne życzenia, szczęścia, zdrowia, satysfakcji, a także sukcesów. Spotkanie i dalszą współpracę uczczono noworoczną lampką szampana i toastem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (75) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group