Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 3626
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pomysłowi inwestorzy poszukiwani. Zagospodarują Rakownicę?

Sobota, 16 lipca 2011, 7:58
Aktualizacja: 7:58
Autor: RED
– Przygotowujemy kilka atrakcyjnych ofert inwestycyjnych dla przedsiębiorców, którzy mają autorskie pomysły na zagospodarowanie ciekawych, a niewykorzystywanych terenów w Jeleniej Górze – zapowiada Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

– Jednym z miejsc, które niegdyś tętniły życiem, a dziś są opuszczone i zaniedbane, jest dawny ośrodek wypoczynku świątecznego Rakownica, ale nie tylko ona będzie elementem tej oferty.

– Zgłaszają się do nas inwestorzy, mający bardzo ciekawe koncepcje. Rozważamy możliwość przejściowego (ale odczuwalnego) obniżenia cen przetargowych na niektóre działki. Chcemy, by jak najszybciej trafiły one do ludzi, którzy chcą z jednej strony zarobić na swoich pomysłach, a z drugiej – zagwarantują odpowiedni wykorzystanie tych terenów, z pełną świadomością, że opłaty dzierżawne muszą być możliwie niskie, a z kolei okres dzierżawy – możliwie długi, żeby oferta była atrakcyjna – zapewnia Hubert Papaj.

Przypomnijmy, że tereny Rakownicy były przedmiotem wielu wizji: chciano tam, między innymi, wybudować amfiteatr, a także przywrócić temu miejscu dawną funkcję, czyli basenów kąpielowych wraz z zapleczem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group