Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8804
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pomyślnych wiatrów dla powiatu! – video

Sobota, 13 czerwca 2009, 17:23
Aktualizacja: Niedziela, 14 czerwca 2009, 11:14
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pomyślnych wiatrów dla powiatu! – video
Fot. TEJO
Wielu mieszkańców miasta i okolic spędza dzisiejsze popołudnie na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego, gdzie trwa festyn z okazji X–lecia powiatu jeleniogórskiego. Była okazja do występów artystycznych dla młodzieży i wypoczynku na rozgrzanym słońcem powietrzu skutecznie chłodzonym przez porywisty wiatr.

– Strasznie nam dziś wieje, panie starosto – mówił do Jacka Włodygi prowadzący imprezę Dariusz Maląg z Muzycznego Radia. – Lepiej niech wieje, niż by miało lać – odpowiedział samorządowiec. Rzeczywiście, jeszcze wczoraj nad miastem i Kotliną Jeleniogórską wisiały czarne chmury, które wietrzysko rozpędziło na cztery strony. Dziś jednak podmuchy nie ułatwiały pracy przy festynie: przeszkadzały w nagłośnieniu i w rozstawianiu namiotów.

Festyn na lotnisku upłynął głównie przy występach uzdolnionej artystycznie młodzieży z Czech, Polski i Niemiec. Znakomicie zaprezentowali się przedstawiciele Jablonca nad Nisou z miejscowej szkoły muzycznej. Festynowiczom przygrywało w profesjonalnym stylu jazzowe trio, a urodziwe dziewczęta z grupy tanecznej zachwyciły sprawnością i układem choreografii w kilku wejściach na scenę.

Ta „przeżyła” istne oblężenie podczas występów grup tanecznych z Jeleniej Góry. Głównie rodziny i znajomi uczestników zespołów Hayat i Powerdance bili brawo – zasłużenie zresztą – młodym tancerzom, którzy pokazali ciekawe układy ruchowe do kilku hitowych kompozycji. Szczególne oklaski zebrał zespół Hayat z Miejskiego Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie. Wykorzystno znane przez wielu kompozycje, między innymi, kultowe "The Wall" zespołu Pink Floyd. Brawami nagrodzono także nieco starszych muzykujących mieszkańców Kowar z zespołu „Wrzosy”. Na saksofonach zagrał też duet Niemców z zaprzyjaźnionego powiatu Bamberg z Bawarii (Niemcy).

Festyn stał się okazją do prezentacji zaproszonych gości, ale stoiska nie cieszyły się wielką popularnością. Nawet to, gdzie ustawiono beczkę z czeskim piwem. Festynowicze woleli inną zachodnią markę sprzedawaną obok. Jedynie podczas losowania tomboli spora kolejka ustawiła się przed straganem powiatu Bamberg. Można było wygrać gadżety, wśród nich czteropak z miejscowym piwem.
Na brak zajęć nie mógł narzekać Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej, który wraz z Danutą Razmysłowicz z policji zapraszał najmłodszych do miasteczka ruchu drogowego.

Po godz. 16 na scenie zaczęła się część oficjalna. Starosta Jacek Włodyga podziękował wszystkim pracownikom starostwa i mieszkańcom za wszystko, co dobre w minionych latach. Podkreślił, że powiat jeleniogórski wypracował dobrą strategię promocji i nawiązał współpracę partnerską, która przynosi wiele korzyści. – Zwłaszcza przez minione pięć lat, od kiedy jesteśmy w Unii Europejskiej i zniknęły praktycznie granice – podkreślił. Wspomniał też o rozwijających się możliwościach komunikacyjnych i trwających pracach na linii kolejowej Szklarska – Poręba – Harrachov. – To nam otwiera drogę do Pragi i Wiednia. Będę wciąż zabiegał o budowę lotniska, aby jeszcze bardziej ułatwić dojazd i kontakty – powiedział.

Dziesięciolecia gratulowali także goście z powiatu Bamberg, Jablonca nad Nisou oraz Wolsztyna. Powiat wolsztyński położony w malowniczej krainie jezior, jest od niedawna partnerem regionu jeleniogórskiego. – Wy możecie nas dużo nauczyć w zakresie turystyki, my zapewniamy wam pomoc w rozwiązywaniu wielu codziennych problemów, na przykład w służbie zdrowia – powiedział samorządowiec z Niemiec.

Na festynowej scenie wystąpili jeszcze cyrkowcy z Miłkowa, młodzi muzycy ze szkoły muzycznej z powiatu Bamberg oraz kabaret Lima i grupa Quarto.

Imprezę zorganizowano dzięki środkom Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Obejrzyj video:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group