Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 7928
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pomysł na place zabaw inne niż tradycyjne

Wtorek, 27 października 2020, 8:25
Autor: WAC
Jelenia Góra: Pomysł na place zabaw inne niż tradycyjne
Fot. użyczone/Mariusz Synówka
Z pomysłem na nowatorskie na gruncie jeleniogórskim zagospodarowanie części przestrzeni wokół trzech jednostek oświatowych: Szkół Podstawowych nr 8 i nr 13 oraz Miejskiego Przedszkola nr 13 wystąpił społecznik Mariusz Synówka.
W porozumieniu z dyrekcjami tych placówek oświatowych pragniemy stworzyć muzyczno-naukowe ścieżki doświadczeń – mówi Mariusz Synówka. - To nie będą typowe place zabaw. Nie będzie huśtawek i drabinek. Urządzenia, które chcemy tam zamontować to rozrywka i nauka w jednym. Ściana do malowania, krzywe zwierciadła, panel muzyczny, bliźniacze lustra i pisanie lustrzane. Wystarczy spojrzeć na bawiące się dzieci by zobaczyć, że zabawa to coś więcej niż chwile wypełnione radością. To również ważny trening wytrwałości, koncentracji i odwagi w pokonywaniu ograniczeń. Właśnie dlatego wierzymy, że nowoczesny plac zabaw dla dzieci może być idealnym miejscem do wspierania nauki i rozwijania kreatywności.

Koszt urządzeń wraz z montażem to około 300 tysięcy złotych. Środki na ten cel pomysłodawcy chcą pozyskać z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego. Dlatego ich projekt jest jednym z 53 jakie zgłoszono do tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. Głosowanie nad nimi właśnie trwa i zakończy się 2 listopada.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group