Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8155
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pomysł na kolejny odwiert geotermalny

Piątek, 21 lipca 2017, 10:49
Aktualizacja: Sobota, 22 lipca 2017, 6:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pomysł na kolejny odwiert geotermalny
Fot. Przemek Kaczałko
Władze miasta chcą wykonać odwiert na terenie za dawnym Urzędem Celnym przy ul. Cieplickiej w Jeleniej Górze. – Jest szansa na to, że jeżeli złożymy wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dostaniemy dofinansowanie nawet do 100 procent – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta.

- O finalnym produkcie będziemy mogli mówić, gdy będziemy wiedzieć jaka jest wydajność tego odwiertu, zasobność i możliwość eksploatacji. W wodach termalnych widzimy przyszłość Jeleniej Góry – dodał zastępca Marcina Zawiły.

W projekcie partnerem miasta ma być spółka ECO Jelenia Góra, która miałaby włączyć dzięki temu Osiedle Orle do ogrzewania. - Najważniejsze jest to, żeby dowiedzieć się ile, jakiej wody mamy pod Cieplicami – wyjaśnił Marcin Zawiła, który oznajmił, że aktualnie przygotowywane są skomplikowane dokumenty do konkursu i jesienią papiery zostaną złożone do NFOŚiGW.

Jak podkreślają włodarze Jeleniej Góry, Miasto posiada bezterminową zgodę na odwiert wydaną przez ministra ochrony środowiska w 2001 roku. Koszt inwestycji szacuje się na 10 milionów złotych i jak już wspomniano, może być w całości finansowany z narodowego funduszu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
981
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group