Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5847
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pomysł jest, pieniędzy nie ma

Wiadomości: KOWARY
Poniedziałek, 29 marca 2010, 8:49
Aktualizacja: 8:50
Autor: Ania
Kryta pływalnia, droga łącząca ulicę Rejtana z osiedlem Podgórze oraz rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1 – oto zamierzenia samorządowców z Kowar, które mają być zrealizowane dzięki partnerstwu publiczno–prywatnemu. Póki co na realizację tych planów brakuje środków.

Większość mieszkańców miasta nad Jedlicą najbardziej zainteresowana jest budową drogi. Obecnie jej stan pozostawia wiele do życzenia. Niektórym nie podoba się, że będzie ona związana z powstającą obecnie Stacją Sportów Zimowych i Paralotniarstwa. Nową drogą będzie można bowiem do niej dojechać, a ponadto jej budowa ma ruszyć, kiedy spółka rozpocznie działalność.

Budowa drogi ma kosztować około 12 mln złotych. Nie wiadomo, skąd włodarze miasta pozyskają te pieniądze. Obecnie różnego rodzaju możliwości finansowe w tym zakresie dla Gminy Kowary opracowuje jedna z wybranych przez samorządowców firm.

Przedstawi niebawem propozycje dotyczące sfinansowania budowy drogi, krytej pływalni oraz rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1, w której ma powstać Collegium Jagiellonicum.

Przed rozpoczęciem budowy każdego z obiektów zostanie ogłoszony przetarg. W jego ramach zostanie wyłoniony prywatny inwestor, który będzie współpracował z gminą w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

gwiazdeczka 29-03-2010 8:57
Znowu piękne TYLKO plany_______ A co na to forumowicz "olo"___znawca "wiadomo Kowary"__?
~olo 29-03-2010 9:35
Masz rację wiadomo Kowary nikt tam nie wybuduje krytej pływalni a cudownymi pomysłami będziemy regularnie zasypywani wiadomo wybory wiad.......... No chyba że Pan Kupa zarobi niezłą kasę na Allegro. A tak poważnie tourzędy nie są partnerami w interesach tylko są traktowane jak durnie których można wydymać na kasę, działki itp. bez żadnych konsekwencji
~olo 29-03-2010 9:36
Ale Ty jesteś napięta za tego Pięknego Romana to już nie odpuścisz
gwiazdeczka 29-03-2010 10:02
Odpuszczę -dlaczego nie. Chodzi mi tylko i wyłącznie o to,że jakoś fajniej się Ciebie niegdyś "czytało" i z Tobą pisało. Teraz jakiś naburmuszony jesteś__# no ale cóż-ludzie się zmieniają. Mimo wszystko pozdrawiam Cię serdecznie :)
~Piękny Roman 29-03-2010 13:29
Olo,rozumiem że Panem Kupą nazywasz burmistrza mojego miasta,pana Góreckiego..Nie bardzo mam ochotę komentować twoje ironiczno - pesymistyczne posty na Jelonce..Ale z panem Góreckim to dałbyś już na luz..Człowiek naprawdę się stara i chce coś zmienić w Kowarach,wykazuje dużą aktywność..W przeciwieństwie do niektórych urzędników,którzy tylko siedzą wygodnie za biurkiem i biorą pensyjkę..I żeby było jasne - nie jestem rodziną pana burmistrza,nie znam go osobiście.Po prostu staram się docenić i dostrzec pozytywy,zamiast tylko wylewać swój jad na forum.Pozdrawiam ulubienicę Gwiazdeczkę :)
~kowarzanin 30-03-2010 7:46
Widać kampania wyborcza już rozpoczęta. Panie burmistrzu przestań Pan obiecywać, a przejdź do czynów.
~geka 30-03-2010 10:25
ta plywalnia miala byc na dolnym boisku SP nr 4 w Kowarach jakies 10 lat temu.tez byly takie plany i co?obiecanki cacanki,mieszkancy Kowar musza wyjezdzac za miasto zeby wypoczac lub sie zrelaksowac i niestety wszystko odplatnie.ok nie powiem bo drogi w kowarach powoli wygladaja i nawet porzadek jest ale co z obskurnymi kamienicami!?skor5o maja turysci ndo nas przyjezdzac to chociaz na wjezdzie do miasta niech te kamienice wygladaja porzadnie.pozdrawiam-mieszkanka kowar
~kowarzanka z Wichrowej 30-03-2010 20:57
Odgrzewane kotlety to kowarska specjalność.Plany snuli już poprzednicy burmistrza Góreckiego i nic. Ale warto od czasu do czasu podrzucić lokalnej prasie stary temat. Zawsze trochę wiatru wokół sprawy, co nie pozwala zapomnieć ,że mamy burmistrza .
~rafi73 31-03-2010 14:46
Jedno jest pewne - dzień kultury romskiej będziemy mieli jak co roku przygotowany profesjonalnie. Jest dziadostwo i dziadostwo będzie.
~JGK 1-04-2010 20:36
Patronem dnia kultury romskiej pan burmistrz Kowar , a urzędasy niech pomyślą o miejscach pracy dla ludzi z Kowar ,i okolic bo coraz większa bieda , a nie O PIERDOŁACH MYŚLĄ

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group