Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 11 lutego
Imieniny: Marii, Łazarza
Czytających: 9000
Zalogowanych: 47
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pomylił drogę z torami kolejowymi

Środa, 18 marca 2009, 9:13
Aktualizacja: 9:14
Autor: TEJO
Samochód osobowy jadący po szynach zaintrygował niedawno policjantów ze Zgorzelca. Tylko dzięki szybkiej reakcji mundurowych nie doszło do tragedii.

W miniony poniedziałek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu został poinformowany o poruszającym się po torach kolejowych samochodzie osobowym. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Przetarli ze zdumienia oczy, bo nie był to głupi kawał.

Funkcjonariusze zauważyli jadący torami pojazd, który w pewnym momencie zawisł na skarpie. Grozy sytuacji dodał fakt, że po torach z przeciwnej strony zbliżał się pociąg. Natychmiast przy użyciu sygnalizacji świetlnej policjanci wstrzymali ruch i skontaktowali się z maszynistą, który wyhamował lokomotywę.

46-letni kierowca samochodu osobowego stwierdził, że jechał na zakupy i pomylił zjazd do sklepu z … wjazdem na torowisko. Teraz za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile pączków zamierzasz zjeść w tłusty czwartek?

Oddanych
głosów
278
1
37%
2-3
39%
4-5
6%
Więcej niż 5
18%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Karkonosze wygrywają bezapelacyjnie!
Rozmowy Jelonki
W sklepach mówią, że już tak jest, ale tak naprawdę jeszcze nie ma
 
Aktualności
Majestatyczna Śnieżka w obłokach chmur
 
Pomagamy
Pilchowice dla Emilki z Jeleniej Góry
 
Policja Jelenia Góra
Alarm! Aż 2300 kierowców jechało zbyt szybko!
 
Karkonosze
Piosenka o Karkonoszach
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group