Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 5994
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Pomóżcie Piotrusiowi!

Wtorek, 30 stycznia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Pomóżcie Piotrusiowi!
Fot. SPGwr
Groźny pies pogryzł chłopca. Teraz ludzie dobrej woli szukają wspierających leczenie dziecka.

– Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świerzawie za około trzy tygodnie zorganizuje koncert charytatywny na rzecz pogryzionego przez psa Piotrusia ze Starej Kraśnicy – poinformował Zbigniew Mosoń, dyrektor ośrodka.

Do feralnego zdarzenia doszło w sobotę. Wówczas na wciągającego sanki 10-letniego Piotrka rzucił się wilczur i dotkliwie pogryzł dziecko oszpecając mu twarz.
Skutek: odgryziona powieka, wargi, ucho, rozdarty policzek, uszkodzona przez nieokiełznane zwierzę ręka.

Groźny wilczur ma dwa lata i należy do okolicznego mieszkańca. Teraz przechodzi kwarantannę. Weterynarze badają, czy zwierzę nie choruje na wściekliznę. Właściciel psa wyraził skruchę: obiecał, że uśpi zwierzę i pomoże w kosztach leczenia ofiary.

Chłopiec szybko trafił do szpitala, gdzie lekarze udzielili mu pierwszej pomocy i przyszli naderwane ucho i wargę. Ale to za mało, aby Piotrkowi przywrócić wygląd sprzed tragedii. Jak doniosło „Słowo Polskie Gazeta Wrocławska” dziecku pomoże dr Katarzyna Stelczyk, specjalistka chirurgii plastycznej z Wrocławia, która twarz chłopca zoperuje za darmo.

To nie jeden gest pomocy dla Piotrka, któremu także chce pomóc świerzawski ośrodek. – Poszukujemy wykonawców, którzy za darmo chcieliby zagrać dla ofiary pogryzienia przez psa. Rehabilitacja będzie długotrwała i kosztowna. Przyda się każda złotówka – apeluje Zbigniew Mosoń.
Patronem koncertu będzie Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Zainteresowani o szczegółach dowiedzą się pisząc na e-mail: mgoksir@swierzawa.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group