Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3171
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Pomóż samotnym matkom z dziećmi

Czwartek, 6 grudnia 2007, 7:44
Aktualizacja: 9:13
Autor: Angela
Region Jeleniogórski: Pomóż samotnym matkom z dziećmi
Fot. Organizator
W fatalnych warunkach żyją pensjonariusze w Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Pobiednej. Chcą im pomóc studenci, zwłaszcza w dniu św. Mikołaja. Dlatego apelują do ludzi dobrej woli o wsparcie potrzebujących.

Samorząd Studencki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki po raz kolejny zaangażował się w akcję, „Zostań Mikołajem”. Wszystkie zebrane w tym roku podarunki mieszkańców zostaną przekazane do placówki w Pobiednej.

– Brakuje tu podstawowego wyposażenia pomieszczeń, sprzętu AGD, środków czystości, a nawet jedzenia. Kiedy pojechaliśmy do placówki okazało się, że matki wraz z małymi dziećmi przebywają tu w bardzo trudnych warunkach – mówi koordynator akcji Karolina Nawojka–Chałupińska. – Dzieci biegają po betonie, bo placówka nie ma środków na dywan czy wykładzinę. Dlatego w tym roku chcemy pomóc właśnie im.

Akademia Ekonomiczna z inicjatywy samorządu studenckiego wydziału GRiT już przekazała placówce meble. Kilka firm jeleniogórskich oraz Tomasz Kammel, prezenter telewizyjny, przekazali również sprzęt AGD. Jest to jednak kropla w morzu potrzeb.

– Zapytaliśmy kierowniczkę ośrodka co jest w placówce najbardziej potrzebne – mówi Karolina Nawojka–Chałupińska. – Byliśmy zaszokowani, kiedy na liście najpotrzebniejszych rzeczy znalazły się: maszynka do mięsa, antena telewizyjna, odkurzacz, środki do dezynfekcji, owoce oraz przybory szkolne.

Obecnie w placówce jest około dwudziestu matek z dziećmi, jednak w okresie zimowym liczba pensjonariuszek zwiększa się z dnia na dzień. Jest to bowiem jedyne miejsce, gdzie mogą schronić się matki, które nie są w stanie sobie poradzić same.

Każdy, kto chciałby pomóc DSM, proszony jest o kontakt z organizatorem akcji pod numerem telefonu 661 784 867 lub mailowo karolinanawojka@gmail.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group