Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3787
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pomóż dzieciom z naszego szpitala. Z Jelonką.com

Poniedziałek, 6 czerwca 2016, 8:07
Aktualizacja: 9:14
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Pomóż dzieciom z naszego szpitala. Z Jelonką.com
Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom oraz pielęgniarka Dorota Ochota na oddziale pediatrycznym
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Kolorowa pościel, piżamki, śpiochy, kaftaniki i pieluchy tetrowe, a także koce i poduszki – takich rzeczy pilnie potrzebuje oddział dziecięcy jeleniogórskiego szpitala. Niezbędna jest również wymiana wyeksploatowanego sprzętu, w tym m.in. termometrów, puls oksymetrów, inhalatorów, nebulizatorów i innych. Dlatego Jelonka.com podjęła się zbiórki na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom i o włączenie się do akcji apeluje do Czytelników i przedsiębiorców.

W styczniu każdego roku otwieramy swoje portfele dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która za zebrane środki kupuje sprzęt do szpitali w całej Polsce. Natomiast teraz mamy szansę pomóc bezpośrednio placówce z naszego miasta, do której mogą trafić nasze dzieci lub dzieci z naszych rodzin.

Różne rozmiary kolorowej pościeli dziecięcej, piżamek, śpiochów i kaftaników, a także koce i poduszki (tylko nowe lub w bardzo dobrym stanie) można przynieść do redakcji Jelonki.com, która mieści się przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie 13/2 w Jeleniej Górze w godz. 10.00 – 15.00. O tych, którzy z uzasadnionych przyczyn nie mogą sami dostarczyć rzeczy, odbierzemy. Kontakt do koordynatorki akcji to: numer telefon 695 200 640 lub e-mail: angelika.jelonka.com@wp.pl. Pierwsza zbiórka rzeczy potrwa do końca czerwca br.

Kolorowa pościel i ubranka z pewnością wniosą odrobinę radości w tym trudnym dla chorych dzieci czasie. Mimo że trudno się z tym pogodzić, nie wszystkich rodziców stać na to, by kupić dziecku piżamkę, kaftanik czy śpioszki.

Na wymianę sprzętu można również przekazać pieniądze wpłacając je na konto Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Pediatrycznym Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, którego oddanym prezesem jest Anna Sinica, niezwykła pielęgniarka i „Zwykła – niezwykła Jelonki.com”. W tym roku stowarzyszenie obchodzi swój jubileusz 25-lecia istnienia, a wszystkie pieniądze zebrane przez ćwierć wieku zawsze były przeznaczane na potrzeby dzieci z oddziału pediatrycznego.

Dane do przelewu: Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Pediatrycznym Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, ul. Ogińskiego 6, 58-506 Jelenia Góra. Numer konta bankowego banku PKO BP SA Jelenia Góra: 37 1020 2124 0000 8002 0067 4010. Liczy się każda złotówka.

Do włączenia się do akcji zachęcamy również przedsiębiorców z regionu, którzy mogą wybrać sobie konkretny sprzęt (za dowolną kwotę) i kupić go dla oddziału. O efektach akcji oraz osobach, które się do niej włączyły będziemy Państwa informować na bieżąco.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group