Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7358
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pomogła zatrzymać złodziei torebki

Piątek, 5 lutego 2010, 13:29
Aktualizacja: 13:30
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pomogła zatrzymać złodziei torebki
Fot. Policja
Wczoraj inspektor Zbigniew Ciosmak podziękował Katarzynie Gondurak, mieszkance Jeleniej Góry, za pomoc policji w zatrzymaniu sprawców przestępstwa.

Do zdarzenia doszło 28 grudnia 2009 roku około godziny 20.00 na Zabobrzu. – Pani Gondurak przejeżdżając ulicą Karłowicza w Jeleniej Górze zauważyła, jak dwóch młodych mężczyzn podbiegło do przechodzącej kobiety i wyrwało jej torebkę. Sprawcy uciekali zaułkami Zabobrza – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka prasowa policji jeleniogórskiej.

Widząc to kobieta o przestępstwie powiadomiła oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz ruszyła autem śladem sprawców. Przez cały czas pozostawała w kontakcie z dyżurnym. Dzięki dokładnej informacji uzyskanej od jeleniogórzanki policjanci zatrzymali dwóch złodziei w wieku 18 i 19 lat, a łup został w całości odzyskany. Pokrzywdzona odzyskała torebkę zanim zdążyła o fakcie kradzieży powiadomić policję.

– Postawa Katarzyny Gondurak jest godna pochwały, gdyż będąc świadkiem przestępstwa, widząc krzywdę innej osoby nie pozostała obojętna. Zareagowała umiejętnie nie narażając swojego życia – podkreśla policja.

Pani Kasia powiedziała, że postąpiła tak, gdyż uważa, że tak powinien zachować się każdy człowiek. To nic nie kosztuje, a można komuś pomóc. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której potrzebował pomocy, a czy ją uzyska – zależy od innych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group