Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6324
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pomogą się odnaleźć osobom niepełnosprawnym

Niedziela, 7 czerwca 2015, 9:09
Aktualizacja: 9:13
Autor: KSON
Jelenia Góra: Pomogą się odnaleźć osobom niepełnosprawnym
Fot. Archiwum
Od lipca w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych – Stowarzyszenie Inwalidów Wzroku rozpocznie projekt pod nazwą „Bez barier – aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych”.
Rozpoczął się nabór do tego projektu. – Aktywizować będziemy osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności w przedziale wiekowym między 18 a 35 rokiem życia i nieaktywne zawodowo – informują autorzy projektu.

- Chcielibyśmy, aby uczestnictwo w zajęciach zaowocowało nie tylko pozyskaniem pracy, ale aby osoby niepełnosprawne integrowały się ze społeczeństwem oraz nawiązały nowe kontakty i przyjaźnie, a także nabrały większej pewności siebie i uzyskały konkretne efekty w postaci znalezienia pracy - dodają.

Zajęcia odbywały się będą w ramach warsztatów i trwać będą pięć dni w pomieszczeniach sanatorium MSWiA w Cieplicach (ul. Cieplicka 69-71) Program jest bardzo atrakcyjny i oprócz doradcy zawodowego obecny będzie także psycholog, który zapozna uczestników z metodami ułatwiającymi podjęcie pracy zawodowej.

Szczegółowych informacji można zasięgnąć dzwoniąc do sekretariatu KSON-u pod nr telefonu 75 75 24 254 lub pisząc na adres e-mail: biur@kson.pl. Do dyspozycji zainteresowanych pozostają także wolontariusze KSON- u i SIW- u pod adresem: ul. Osiedle Robotnicze 47a w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group