Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7500
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pomocna dłoń mieszkańców Cieplic

Wtorek, 22 stycznia 2008, 10:32
Aktualizacja: 10:36
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pomocna dłoń mieszkańców Cieplic
Fot. Organizator
Dziesięć tysięcy złotych trafi do szkół podstawowych nr 3 i 6 w uzdrowiskowej części miasta. To efekt hojności ludzi, którzy wzięli udział w tradycyjnym Charytatywnym Balu Miłośników Cieplic.

Na bal przychodzą nie tylko Ci,którzy mieszkają, mieszkali czy urodzili się w Cieplicach. Przychodzą wszyscy, którzy chcą się dobrze zabawić i wesprzeć finansowo wyjazd na zielone szkoły biednych dzieci z Cieplic – powiedziała nam Małgorzata Turowska, sekretarz Stowarzyszenia Miłośników Cieplic.

Tegoroczny bal rozpoczęto ślubowaniem ze szklaneczką wody mineralnej "Marysieńka". Atrakcjami była nie tylko wyśmienita kuchnia, lecz także muzyka oraz tańce, w tym popisy pary mistrzów tańca towarzyskiego – Jacka Jeschke i Wiktorii Wior.

Nie zabrakło także konkursów. Jednym z nich było wspólne jedzenie ciasteczek ze złotymi precjozami w środku. Szczęście uśmiechnęło się do Heleny Burawy i Wojciecha Kapałczyńskiego, którzy otrzymali dyplomy Cieplickiego Szczęściarza Roku 2008.

– W tradycyjnej aukcji pod młotek poszły, między innymi, grafika Darka Milińskiego. Były płyty znanych muzyków w Polsce, książki, cenne monety, koszulka z autografem dla Cieplic od Piotra Rubika, karnety na zabiegi uzdrowiskowe od prezesa uzdrowiska Romana Jałaki,.. i wiele innych fantów – informuje Małgorzata Turowska. – Fotograf "Frej" z Cieplic robił każdemu zdjęcie pamiątkowe i pieniądze za nie przeznaczył tez na dzieci. Datki do kapelusza za taniec par mistrzowskich również wsparły wspólną kasę – dodała.

W kasie organizatorów doliczono się 10 tysięcy złotych. Pieniądze trafią na konta cieplickich podstawówek, a organizatorzy dziękują balowiczom za dobre serce i hojną rękę. Bilety na przyszłoroczny bal są już rezerwowane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group