Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7208
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pomocna dłoń mieszkańców Cieplic

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 22 stycznia 2008, 10:32
Aktualizacja: 10:36
Autor: TEJO
Fot. Organizator
Dziesięć tysięcy złotych trafi do szkół podstawowych nr 3 i 6 w uzdrowiskowej części miasta. To efekt hojności ludzi, którzy wzięli udział w tradycyjnym Charytatywnym Balu Miłośników Cieplic.

Na bal przychodzą nie tylko Ci,którzy mieszkają, mieszkali czy urodzili się w Cieplicach. Przychodzą wszyscy, którzy chcą się dobrze zabawić i wesprzeć finansowo wyjazd na zielone szkoły biednych dzieci z Cieplic – powiedziała nam Małgorzata Turowska, sekretarz Stowarzyszenia Miłośników Cieplic.

Tegoroczny bal rozpoczęto ślubowaniem ze szklaneczką wody mineralnej "Marysieńka". Atrakcjami była nie tylko wyśmienita kuchnia, lecz także muzyka oraz tańce, w tym popisy pary mistrzów tańca towarzyskiego – Jacka Jeschke i Wiktorii Wior.

Nie zabrakło także konkursów. Jednym z nich było wspólne jedzenie ciasteczek ze złotymi precjozami w środku. Szczęście uśmiechnęło się do Heleny Burawy i Wojciecha Kapałczyńskiego, którzy otrzymali dyplomy Cieplickiego Szczęściarza Roku 2008.

– W tradycyjnej aukcji pod młotek poszły, między innymi, grafika Darka Milińskiego. Były płyty znanych muzyków w Polsce, książki, cenne monety, koszulka z autografem dla Cieplic od Piotra Rubika, karnety na zabiegi uzdrowiskowe od prezesa uzdrowiska Romana Jałaki,.. i wiele innych fantów – informuje Małgorzata Turowska. – Fotograf "Frej" z Cieplic robił każdemu zdjęcie pamiątkowe i pieniądze za nie przeznaczył tez na dzieci. Datki do kapelusza za taniec par mistrzowskich również wsparły wspólną kasę – dodała.

W kasie organizatorów doliczono się 10 tysięcy złotych. Pieniądze trafią na konta cieplickich podstawówek, a organizatorzy dziękują balowiczom za dobre serce i hojną rękę. Bilety na przyszłoroczny bal są już rezerwowane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ciepliczanin 22-01-2008 12:30
w cieplicach potrafia się zorganizować i patrzeć na to co łączy ludzi ,a nie dzieli bez względu na wiare ,opcje polityczna czy wiek.Przykładem jest Stowarzyszenie Miłosników Cieplic.Pomimo uregulowań prawnych ustawy o uzdowiskach do dnia dzisiejszego nie powstała dzielnica uzdrowiskowa co grozi utratą statusu uzdrowiska dla Cieplic w sierpniu tego roku.
~pedagog, ale nie z Cieplic 22-01-2008 16:30
Genialny pomysł!!! Szkoda, że brak takich ludzi-inicjatorów w centrum Jeleniej Góry. Pani Małgorzato, jest Pani Wielką Damą. Z najlepszymi życzeniami - zdrowia i radości!!!
~kiti 22-01-2008 17:10
Cudownie, że inicjatywa sprzed kilku lat jest nadal kontynuowana!!! Wspaniale, że są ludzie zaangażowani i chętni do pracy! Wielkie podziękowanie dla ofiarodawców :)))) Dzięki Wam moje szkolne dzieci (z SP 3) w ubiegłym roku mogły wyjechać na Zieloną Szkołę nad morze. Mogłam im pokazać - pierwszy raz w życiu fale morskie, zachód słońca nad Bałtykiem, mogły odkryć, że woda morska jest słona.... To tez dzięki MIŁOŚNIKOM CIEPLIC !!!!!
~ulyssenardin 22-01-2008 21:00
respa dla Stowarzyszenie Miłosników Cieplic!!!!
~ciepliczanka 23-01-2008 17:34
Brawo za pomysł i kontynuację choć szkoda bardzo, że ślubowanie musiało się odbyć przy lampce wody "Marysieńka" wyciągniętej z zasobów archiwalnych - niestety !
~Ciepliczanin 23-01-2008 22:47
Ponoć tam było 100 osób, a Wy co? Zapatrzyliscie sie tylko w jedną gębe? A gdzie reszta???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group