Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 4326
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pomocna dłoń dla zwolnionych z Aniluxu

Poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 7:53
Aktualizacja: 7:54
Autor: Angela
Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych w Jeleniej Górze chce pomóc byłym pracownikom Aniluxu. Na początek apeluje do nich by zgłaszali się po żywność, a w przyszłości chce utworzyć spółdzielnię socjalną, w której zwolnione kobiety mogłyby znaleźć zatrudnienie.

Jak mówi Janusz Jędraszko, prezes Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych w Jeleniej Górze, na początek będzie to działanie doraźnie w formie darmowej żywności.
- Z Aniluxu zwolnione zostało ponad sto osób, którymi nikt się nie zajął. Zostały pozostawione samym sobie. Urząd pracy też nie ma im za dużo do zaoferowania. Stąd pomysł na taką pomoc, najpierw w formie darmowej żywości. W przyszłości chcielibyśmy założyć spółdzielnię socjalną. Jeszcze nie wiemy o jakim kierunku, ale być może dzięki takiej formie zwolnione osoby mogłyby znaleźć zatrudnienie. Prosimy, by byli pracownicy Aniluxu zgłaszali się do naszej siedziby – mówi Janusz Jędraszko.

Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych w Jeleniej Górze mieści się przy ul. Wolności 28. Telefon do prezesa JSOB: 0500 219 616.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group