Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6725
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pomoc bezdomnym - apel do mieszkańców

Wtorek, 24 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:53
Autor: konrad
Jelenia Góra: Pomoc bezdomnym - apel do mieszkańców
Fot. konrad
Stu dwudziestu pensjonariuszy przebywa w schronisku dla bezdomnych mężczyzn im. Brata Alberta. Placówka jest przeznaczona dla około połowy mniejszej liczby osób.

– Nie mamy już żadnego wolnego łóżka – mówi kierownik schroniska Jan Szejna. – Na szczęście stołówka jest obszerna i to w niej ustawiamy łóżka polowe, aby móc w czasie mrozów pomieścić wszystkich chętnych – dodaje.

Do placówki trafili nawet najbardziej zatwardziali mieszkańcy opuszczonych budynków czy węzłów ciepłowniczych. Mróz ich pokonał. Jak mówi Jan Szejna, trzeba ich wykąpać, wymyć, a przede wszystkim ubrać. Łachmany, w których przyszli do schroniska, od razu idą do pieca.

Towarzystwo Świętego Brata Alberta, które zarządza schroniskiem, apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w zebraniu jedzenia, odzieży i butów. Bezdomni mogą przyjechać własnym transportem i odbiorą podarowane rzeczy.
Schronisko mieści się w parterowym budynku przy ulicy Grunwaldzkiej. Kontakt telefoniczny: 0-757526122.

Na szczęście jak dotychczas w Jeleniej Górze nikt nie zamarzł. W Polsce w miniony weekend z wyziębienia i przez nadużycie alkoholu podczas mrozów zginęło ponad dwadzieścia osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group