Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8765
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Pomiędzy” Marcina Harlendera w ODK

Piątek, 22 maja 2015, 7:51
Aktualizacja: 7:58
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Pomiędzy” Marcina Harlendera w ODK
Fot. ODK
W poniedziałek (25.05) o godz.17.00 w Galerii Promocje Osiedlowego Domu Kultury rozpocznie się wernisaż wystawy malarstwa “Pomiędzy” oraz performance autorstwa Marcina Harlendera. Wstęp wolny.

- Notoryczne powtarzanie, że sztuka nie zdobi, bowiem zdobić nie może - wydawać się może nudne – twierdzi Marcin Harlender. - Jednak świadomość, że to właśnie działalność artystyczna stanowi o całym społecznym krwioobiegu, ba - jest niemal jego rdzeniem, wciąż zdaje się być w fazie noworodka – mówi Marcin Harlender.

Marcin Harlender (rocznik 1959) to jeden z najbardziej radykalnych i konsekwentnych polskich artystów współczesnych. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom zrealizował w pracowni Konrada Jarodzkiego. Realizuje wystawy, działania w przestrzeni miejskiej. W latach 1999-2004 prowadził galerię O.B.O.K. we Wrocławiu. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i publicznych (między innymi w Alice Springs - Australia, Lhasie - Tybet i kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group