Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8490
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Pomiędzy językami” Doroty Podlaskiej w Pałacu Staniszów

Środa, 28 maja 2014, 7:36
Aktualizacja: 7:40
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Pomiędzy językami” Doroty Podlaskiej w Pałacu Staniszów
Fot. Organizator
W sobotę (31 maja) o godz. 18.00 w Pałacu Staniszów – Centrum Sztuki zostanie uroczyście otwarta wystawa najnowszego projektu Doroty Podlaskiej – “Pomiędzy językami”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Forum Staniszów. Wystawę zwiedzać będzie można do 30 czerwca.

Dorota Podlaska należy do grupy twórców o ugruntowanej pozycji na rynku. Prezentuje malarstwo ciekawe i dojrzałe. Uzyskała dyplom z malarstwa w 1989 roku na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W czasie studiów była związana z grupami artystycznymi “Naprzód” oraz “Yach-Film”, z którymi w latach 1986-89 tworzyła sztukę filmu video oraz happeningi. W latach 1993-2003 tworzyła “Wieżę Ciśnień” w Bydgoszczy jako członek stowarzyszenia o tej samej nazwie. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

Swoje prace wystawiała m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie (2000), Galerii Arsenał w Białymstoku (2001), Galerii BWA w Zielonej Górze i Galerii ON w Poznaniu (2002).

Jej prace dotykają zazwyczaj prywatnej sfery jej życia. Ważnym wątkiem jej twórczości jest narracyjność. Wyraża się główne poprzez malarstwo figuratywne, które prezentuje w specyficzny sposób, ponieważ aranżuje w instalacje niewielkich rozmiarów obrazy i obiekty. Tworzy także fotograficzne dokumentacje, akcje, interwencje w przestrzeniach, projektuje książki i wydawnictwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group