Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 7066
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pomagają Romkowi zdobyć Everest

Poniedziałek, 22 lutego 2016, 9:01
Aktualizacja: 16:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pomagają Romkowi zdobyć Everest
Fot. Przemek Kaczałko
W niedzielny wieczór (21.02) na Scenie Studyjnej Teatru im. C.K. Norwida odbył się kolejny pokaz sztuki „Każdemu Everest”, jednak tym razem był to spektakl charytatywny. Dochód ze sprzedaży biletów przekazano na pomoc dla Romana Geftasewicza, który zmaga się ze stwardnieniem rozsianym.

- Bardzo się cieszę, że ludzie, którzy dzisiaj przyszli pomagają mi zdobyć mój Everest – powiedział Roman Geftasewicz, który przyznał, że nie widział wcześniej tego spektaklu. - Sam tytuł przedstawienia skłania mnie do tego, żeby całą sytuację określić pewną metaforyką – mówił Romek. - Teatr Norwida bardzo chętnie zgodził się zagrać dla mnie. Dziękuję dyrektorowi Jędrzejasowi za pomoc – dodał Roman Geftasewicz.

Sztuka Radosława Paczochy w reżyserii Piotra Jędrzejasa grana jest od końca października ubiegłego roku, kiedy to miała swoją premierę. Bohaterowie zarówno bawią, jak i wzruszają, ale przede wszystkim skłaniają do myślenia. Zdarzają się bowiem pasje, których inni nie rozumieją – pytają dlaczego to robisz? Dlaczego ryzykujesz? Człowiek jednak od początku przekraczał granice, co przekładało się na rozwój cywilizacji. Pokonując własne bariery sprawiamy, że robimy coś wyjątkowego.

Opowieść o życiu, pasji i trudnych wyborach każdy widz może zinterpretować na własne potrzeby. Tak też zrobił Romek – dla niego pokonanie choroby to jak zdobycie Everestu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group