Wtorek, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 3302
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pomagają Romkowi zdobyć Everest

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 22 lutego 2016, 9:01
Aktualizacja: 16:58
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W niedzielny wieczór (21.02) na Scenie Studyjnej Teatru im. C.K. Norwida odbył się kolejny pokaz sztuki „Każdemu Everest”, jednak tym razem był to spektakl charytatywny. Dochód ze sprzedaży biletów przekazano na pomoc dla Romana Geftasewicza, który zmaga się ze stwardnieniem rozsianym.

- Bardzo się cieszę, że ludzie, którzy dzisiaj przyszli pomagają mi zdobyć mój Everest – powiedział Roman Geftasewicz, który przyznał, że nie widział wcześniej tego spektaklu. - Sam tytuł przedstawienia skłania mnie do tego, żeby całą sytuację określić pewną metaforyką – mówił Romek. - Teatr Norwida bardzo chętnie zgodził się zagrać dla mnie. Dziękuję dyrektorowi Jędrzejasowi za pomoc – dodał Roman Geftasewicz.

Sztuka Radosława Paczochy w reżyserii Piotra Jędrzejasa grana jest od końca października ubiegłego roku, kiedy to miała swoją premierę. Bohaterowie zarówno bawią, jak i wzruszają, ale przede wszystkim skłaniają do myślenia. Zdarzają się bowiem pasje, których inni nie rozumieją – pytają dlaczego to robisz? Dlaczego ryzykujesz? Człowiek jednak od początku przekraczał granice, co przekładało się na rozwój cywilizacji. Pokonując własne bariery sprawiamy, że robimy coś wyjątkowego.

Opowieść o życiu, pasji i trudnych wyborach każdy widz może zinterpretować na własne potrzeby. Tak też zrobił Romek – dla niego pokonanie choroby to jak zdobycie Everestu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~mika111 22-02-2016 11:54
Co tu dodawać ! Miłość zwycięży wszystko! Trzeba kochać , kochać i jeszcze raz kochać !!!! I tak trzymać !!!!!
~gluś 22-02-2016 16:56
serce rośnie, że jest wokół wielu ludzi wrażliwych na potrzeby innych - wielkie podziękowania :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group