Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 9595
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pomagają pogorzelcom

Wtorek, 24 listopada 2009, 12:59
Aktualizacja: 13:00
Autor: KAM
Poszkodowani w wyniku pożaru, do którego doszło w miniony weekend w Ustroniu, nie zostali pozostawieni sami sobie. – Zbieramy dla nich sprzęt, prowadzimy zbiórkę najpilniejszych rzeczy – mówi burmistrz Lwówka Ludwik Kaziów. Cztery rodziny straciły w ogniu wszystko.

Sąsiedzi, rodzina i przypadkowi ludzie od soboty ofiarują pomoc pogorzelcom. Do akcji włączył się także Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lwówku, którego pracownicy byli obecni na miejscu pogorzeliska, aby oszacować, co będzie najpilniejsze dla poszkodowanych.

Ośrodek prowadzi zbiórkę ubrań i sprzętu AGD-RTV. Każdy, kto posiada rzeczy, które chciałby przekazać pogorzelcom z Ustronia, może to uczynić w MGOPS przy al. Wojska Polskiego w Lwówku. Placówka uruchomiła także specjalny numer konta dla pogorzelców.
– Potrzebne są też także materiały budowlane niezbędne do odbudowy domu. Prosimy o wsparcie naszych działań, w tym również dokonywanie wpłat na wydzielone konto – mówi Anna Żojdzik, kierownik MGOPS.

Pogorzelcy obecnie mieszkają u swoich bliskich. Jednej z rodzin poszkodowanych zaoferowane zostało do wyboru duże mieszkanie w Zbylutowie koło Lwówka. Kolejna rodzina – jak się okazało – jest w trakcie budowy swojego domu. Władze gminy zadeklarowały, że pomogą w budowie.

– Częściowego dofinansujemy prace wykończeniowe. Postaramy się, aby jak najszybciej oddać kuchnię, łazienkę i pokój. Wszystko po to, aby zamieszkali w nowym domu jak najszybciej. Prowadzimy rozmowy z hurtowniami budowlanymi, które mogą sprzedać niezbędne materiały budowlane po cenach zakupu – mówi burmistrz Ludwik Kaziów.

Bez pomocy nie pozostaną także rodziny, które mieszkają w bliźniaku obok doszczętnie spalonego domu. W sąsiednim bloku częściowo zniszczona została ściana, która odgradzała dwa budynki. Został naruszony ogniomur, ale jak wiadomo już niebawem zostanie odremontowany.

Konto dla pogorzelców
Bank Spółdzielczy w Lwówku Śląskim
nr 79838400090010084320000102
z dopiskiem " Pomoc dla Pogorzelców"

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
869
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Wina na Placu Ratuszowym
 
Aktualności
Motyle w Sobieszowie
 
Aktualności
Przejazd ekspresówką jeszcze w wakacje
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group