Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8624
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Polsko–czeski turniej integracyjny

Sobota, 23 kwietnia 2022, 10:58
Autor: Przemek Kaczałko
Karpacz: Polsko–czeski turniej integracyjny
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (22.04) w hali Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Karpaczu odbył się miniturniej piłki ręcznej, w którym wzięły udział młodzieżowe zespoły z Dolnego Śląska i Kraju Královéhradeckiego. Uczestnicy mieli okazję integrować się, nawiązać kontakty na przyszłość i rozegrać ciekawe mecze.

W turnieju polsko-czeskim zmierzyły się zespoły młodzieżowe Házeny Náchod i Karkonoszy Jelenia Góra (pierwszą połowę grały młodziczki, a drugą juniorki wsparte młodziczkami) - wyniki 3:11 i 7:12. Następnie zmierzyli się juniorzy młodsi Siódemki Huras Miedzi Legnica oraz HBC Jičín (wygrali legniczanie).

Dolnośląsko-Hradecki Turniej Piłki Ręcznej odbędzie się w ramach współpracy Dolnego Śląska z Královéhradeckim Krajem. W ramach dwudniowego pobytu w Karpaczu sportowcy szykowali się do międzynarodowego miniturnieju pod okiem Iwony Niedźwiedź - byłej reprezentantki Polski, a obecnie komentatorki sportowej.

Zmaganiom sportowców przyglądali się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, władz Kraju Královéhradeckiego, Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej, Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze i sympatycy sportu ze szkoły pod Śnieżką.

To kolejne wydarzenie w Karpaczu - kilka tygodni temu mieliśmy turniej gastronomiczny, gdzie uczniowie z Polski i Czech przygotowywali potrawy charakterystyczne dla obu krajów, a wkrótce będzie turniej dla informatyków. Uczniowie będą pracować nad zabezpieczeniem instalacji krytycznej - jedna drużyna będzie atakować, a druga bronić - powiedział Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska, który zgodnie z sugestią uczestników zapowiada, że tego typu turnieje będą miały kolejne edycje.
Realizujemy projekt polsko-czeski. Przyjechali goście z Nachodu i Jicina - jest nam bardzo miło wszystkich gościć w naszych progach - dodała Bogusława Kozłowska, dyrektorka DZS w Karpaczu.

Twoja reakcja na artykuł?

6
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
52
Tak
60%
Nie
40%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
Rozmowy Jelonki
Można posadzić własne drzewo
 
Polityka
Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
 
Piłka nożna
Rozbici w 33 minuty... Zbierają się czarne chmury!
 
112
Pobił swoją dziewczynę
 
Polityka
Zmiana u steru władzy w Podgórzynie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group