Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 6851
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Polskie Davos na lata w Karpaczu

Piątek, 5 lutego 2021, 6:01
Autor: WAC
Karpacz: Polskie Davos na lata w Karpaczu
Fot. UMWD
To już pewne. Od tego roku kolejne edycje Forum Ekonomicznego odbywać się będą w Karpaczu. Przedstawiciele samorządu województwa, Fundacji Instytut Studiów Wschodnich, Wrocławia i Karpacza podpisali deklarację w sprawie współpracy przy organizacji tego prestiżowego wydarzenia.

Forum Ekonomiczne to wyjątkowe na skalę europejską miejsce spotkań i dialogu o współczesnych wyzwaniach, perspektywach rozwoju gospodarczego, bezpieczeństwie i przezwyciężaniu kryzysów. Poprzednie edycje Forum Ekonomicznego odbywały się w Krynicy Zdroju. Karpacz, wyjątkowo, był gospodarzem ubiegłorocznej konferencji. Teraz przenosi się ona do miasta leżącego u podnóży Śnieżki na stałe. Najbliższa edycja, a także kolejne, odbędą się w Karpaczu. Dolny Śląsk zwyciężył w konkursie na organizację konferencji, w którym pokonał Wielkopolskę, Małopolskę i województwo zachodniopomorskie.

Dobre wiadomości spłynęły do regionu pod koniec ubiegłego roku. Teraz natomiast wyrażone wcześniej chęci zostały sformalizowane. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, wicemarszałek Grzegorz Macko, twórca Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski, prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz burmistrz Karpacza Radosław Jęcek podpisali oficjalną deklarację w sprawie współpracy przy organizacji Forum Ekonomicznego.

Zmiana lokalizacji Forum Ekonomicznego po 30 latach jego rozwoju jest dla nas olbrzymim wyzwaniem organizacyjnym i wizerunkowym – komentuje Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Fundacji Instytut Studiów Wschodnich i twórca Forum Ekonomicznego. - Mimo to jesteśmy dużymi optymistami, bo wygląda na to, że współpraca z dolnośląskimi samorządami będzie bardzo dobra. Za co jesteśmy wdzięczni. Wiadomo też, że infrastruktura konferencyjna w Karpaczu jest wystarczająca dla tak dużej imprezy. Tak więc są spełnione wszystkie najważniejsze czynniki decydujące o powodzeniu Forum i utrzymaniu jego wiodącej pozycji wśród kongresów gospodarczych
To ważny dzień dla Karpacza - dodaje burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. Miasto stanie się gospodarzem prestiżowego wydarzenia o trzydziestoletniej historii, miejscem debat i spotkań przedstawicieli świata polityki, biznesu, nauki i mediów z całego świata. Oprócz wartości wizerunkowej i medialnej organizacja Forum Ekonomicznego przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarczego. Od wielu lat Karpacz jest miastem najdynamiczniej rozwijającym przedsiębiorczość w Polsce, a takie wydarzenie z pewnością ugruntuje naszą pozycję. Cieszę się, że efekty finansowe tego przedsięwzięcia będą odczuwalne przede wszystkim przez gestorów branży turystycznej, którzy potrzebują teraz szczególnego wparcia i impulsu do dalszego działania.

W poprzednich edycjach kongresu, obok przedstawicieli świata biznesu, nauki czy kultury, udział brali w nich także międzynarodowi politycy, prezydenci i premierzy państw europejskich, ministrowie czy członkowie Komisji Europejskiej. Łącznie wydarzenie gościło uczestników z ponad 60 krajów. Średnio podczas każdej edycji Forum Ekonomicznego odbywa się ponad 200 debat pogrupowanych na kilkunastu ścieżkach tematycznych, 6 sesji plenarnych, wiele rozmów z najważniejszymi gośćmi, warsztaty i prezentacje. Co roku wręczane są nagrody Człowieka Roku, Firmy Roku, Organizacji Pozarządowej Roku, Nowej Kultury – Nowej Europy oraz Nagroda Specjalna Forum Ekonomicznego.

Wsparcie w organizacji wydarzenia zapowiedziały także Port Lotnicy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu oraz Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej. Główny obiekt, który będzie gościł uczestników konferencji, to Hotel Gołębiewski. Zostaną oni także rozlokowani w wielu innych obiektach, co wspomoże odbudowywanie lokalnej gospodarki po kryzysie. Tegoroczna edycja Forum Ekonomicznego przeprowadzona zostanie w dniach 7 – 9 września.

Twoja reakcja na artykuł?

27
71%
Cieszy
1
3%
Hahaha
3
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
11%
Złości
3
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
911
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group