Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7513
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Polska bezgotówkowa – na jakich zasadach można otrzymać terminal?

Poniedziałek, 21 października 2019, 14:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 października 2019, 20:08
Autor: TS
Polska: Polska bezgotówkowa – na jakich zasadach można otrzymać terminal?
Fot. TS
Obecnie posiadanie terminalu płatniczego w punktach handlowo–usługowych staje się dla każdego przedsiębiorcy obowiązkiem. Dzieje się tak z ważnych powodów – oczekiwań i przyzwyczajeń klientów. Niestety wciąż wielu właścicieli firm nie decyduje się na wdrożenie płatności bezgotówkowych z powodu opłat, jakie są związane z zakupem i obsługą terminali. Na szczęście istnieje program Polska bezgotówkowa. Sprawdź, na jakich zasadach można otrzymać terminal.

Dlaczego terminal płatniczy jest tak ważny?
Zasadność używania terminali płatniczych przez przedsiębiorców można rozpatrywać na dwa sposoby. Pierwszy to po prostu obserwacje nawyków klientów, którzy coraz chętniej posługują się kartami płatniczymi. Drugi sposób to spojrzenie w badania rynku płatności w Polsce, które dokonuje np. Narodowy Bank Polski. Według statystyk Polska notuje jeden z najszybszych wzrostów zawierania transakcji bezgotówkowych na tle innych krajów europejskich. Gdy do podanych faktów dostawimy również aspekt wciąż rozwijających się technologii z zakresu finansów, można wysunąć tezę, że obecnie w biznesach opartych na sprzedaży towarów lub usług terminal płatniczy to konieczność.

Pierwszy terminal POS w firmie - jak zacząć?
Starając się wdrożyć infrastrukturę opartą na terminalach płatniczych lub po prostu, gdy mowa np. o małym sklepie lub salonie fryzjerskim, gdzie wystarczy jeden terminal POS, przedsiębiorca staje przed trudnym wyborem. Na rynku istnieje wiele firm, które sprzedają różnego typu terminale płatnicze. Dodatkowo liczy się również oprogramowanie i serwis. Płatności za użytkowanie terminala nie zawsze mogą być dla przedsiębiorcy klarowne. Dlatego na początku warto skorzystać ze sprawdzonych firm. A gdyby tak otrzymać terminal za darmo? Jak to zrobić?

Polska Bezgotówkowa - warunki i opłaty dla przedsiębiorcy
Fundacja Polska Bezgotówkowa kieruje swoją ofertę do małych i średnich przedsiębiorstw, które w ciągu ostatniego roku nie akceptowały płatności bezgotówkowych. Maksymalnie można otrzymać 3 terminale i od momentu ich zainstalowania będą one finansowane przez okres 1 roku. Przedsiębiorca nie będzie musiał ponosić kosztów zakupu terminali do akceptacji kart płatniczych oraz opłat związanych z obsługą tych płatności. Warunkiem, o którym należy pamiętać jest osiągnięcie limitu obrotu na poszczególnych terminalach 100 tys. zł w ciągu 12 miesięcy. Jeżeli ta kwota będzie przekroczona, należy uiścić opłatę zgodną z umową z wybranym agentem rozliczeniowym.

Jak zdobyć terminal za darmo?
Pierwszym krokiem, aby skorzystać z
programu polska bezgotówkowa jest wypełnienie formularza i wybranie dostawcy, który zapewni terminal (jednym z dostawców jest m.in. pep.pl [1]). Po zapoznaniu się ze szczegółami oferty współpracy, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie. Jeżeli wszystkie wymagania będą spełnione przedsiębiorca może podpisać umowę w ramach Programu Polska Bezgotówkowa, dzięki czemu firma ma możliwość zdobyć nowych klientów, rozszerzyć swoją działalność oraz stać się bardziej konkurencyjna na rynku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
3
75%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group