Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6963
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Polowanie na sarnę przy magistracie

Środa, 14 stycznia 2009, 15:38
Aktualizacja: 23:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Polowanie na sarnę przy magistracie
Fot. SM
Niemal dwie godziny uganiano się wczoraj za sarną, która podeszła pod okna urzędu miejskiego przy ulicy Ptasiej i Wojska Polskiego. Po „obławie” lekarzowi weterynarii udało się uśpić zwierzę, które następnie wybudzono i wypuszczono do Parku Paulinum.

Zbłąkanej sarence na równe nogi udało się postawić straż miejską, weterynarza oraz mieszkańców. Wszystko przez to, że zwierze podeszło pod sam budynek urzędu, spod którego co jakiś czas wypłoszone wybiegało pod koła samochodów jadących ulicą Sudecką.

Od chwili jej zauważenia straż miejska otrzymała kilkanaście telefonów o aktualnej lokalizacji zwierzęcia, jednak jej schwytanie nie było takie proste. Przed strzelbą lekarza weterynarii, który miał do dyspozycji naboje usypiające, sarna uciekała jak oszalała. Schwytać ją udało się dopiero wtedy, gdy wbiegła w ogrodzoną, prywatną posesję wielkości około 50 metrów kwadratowych. Jednak i w zamknięciu zwierzak nie chciał się poddać bez walki. W końcu sarenkę udało się uśpić i przenieść do Parku Paulinum, gdzie została wybudzona.

Pracownicy schroniska oraz jeleniogórscy lekarze weterynarii mówią, że takie akcji Jelenia Góra nie widziała już od dawna. Żartowali też, że skoro więc sarna świadoma zagrożenia postanowiła zapukać do okien urzędników m.in. musiała mieć dla nich ważne przesłanie. Jednak najbliższa szansa, by dowiedzieć się o tym z jaką sprawą przyszła, będzie za rok...w Wigilię. - Może chciała przypomnieć o dokarmianiu zwierząt – mówił jeden z weterynarzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group