Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4179
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Polowanie na książkę o Lechu Wałęsie

Wtorek, 24 czerwca 2008, 15:05
Aktualizacja: 15:05
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Polowanie na książkę o Lechu Wałęsie
Fot. Archiwum
Mimo wcześniejszych zapowiedzi w jeleniogórskich księgarniach nie pojawił się ani jeden egzemplarz kontrowersyjnej książki wydanej przez IPN o przeszłości Lecha Wałęsy „SB a Lech Wałęsa, Przyczynek do Biografii”. Mieszkańcy są zawiedzeni, a księgarze czekają na dodruk.

Książka w Jeleniej Górze ma się pojawić nie wcześniej niż w połowie lipca. Jak mówią właściciele jeleniogórskich księgarń, zamówienie w pierwszym terminie składali po kilka razy, jednak poszukiwana przez czytelników pozycja do naszego miasta w ogóle nie dodarła.

– Dzwoniłyśmy z koleżankami trzy razy do hurtowni w Łodzi, która miała otrzymać wczoraj 50 egzemplarzy do rozprowadzenia, jednak dla Jeleniej Góry nie odłożono ani jednej książki – mówi pracownica księgarni Libra z Jeleniej Góry. – To bardzo niesprawiedliwe, ponieważ wyszedł nakład 4 tysiące czyli niewiele. W Warszawie uginały się półki od książek a u nas nie było nawet jednej sztuki tego tytułu.

Niezadowolenia nie kryją sami czytelnicy, którzy w księgarniach zapisują się w kolejkach po książkę. – Około trzydziestu osób już zapisało się wczoraj na liście, natomiast tych, którzy się nie zapisali a o książkę pytali był cały tłum – mówi Krystyna Sos z księgarni BK, mieszczącej się na ulicy Długiej w Jeleniej Górze.

Niewielkie zainteresowanie książką odnotowała natomiast księgarnia MR Book. Jak mówi jej pracownik tu o kontrowersyjny tytuł pytało niewiele ponad dziesięć osób. Mimo to księgarnia planuje zamówić większą ilość pozycji „SB a Lech Wałęsa, Przyczynek do Biografii”. Ta jednak pojawi się nie wcześniej niż po dziesiątym lipca, kiedy planowany jest dodruk książki. Jej cena katalogowa to 65 złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group