Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 5962
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polonia białoruska wystąpiła w Szklarskiej Porębie

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Sobota, 9 lipca 2011, 7:56
Aktualizacja: 7:57
Autor: Agrafka
Fot. Organizatorzy
Szklarska Poręba po raz kolejny gościła polonijne zespoły z Białorusi. Chór Kresowiacy śpiewał pieśni patriotyczne, religijne, ludowe i klasyczne, a grupa taneczna „Białe Skrzydła” zaprezentował tańce nie tylko polskie i białoruskie, ale także cygańskie i greckie.

Zespoły wystąpiły w Parku Miejskim „Esplanada” oraz w kościołach p.w. Bożego Ciała i M.M. Kolbego. „Kresowiacy” to polski, kameralny chór z Lidy na Białorusi, który składa się z 8 osób. Jego kierownikiem jest Anna Komińcz. Chór śpiewający na cztery głosy istnieje już od 20 lat. Zespół występował w wielu polskich miejscowościach, m. in. w Krakowie, Poznaniu, Białymstoku, Wrocławiu.

Białe Skrzydła to 60-cio osobowy, amatorski zespół taneczny z Mołodeczna na Białorusi. W Szklarskiej Porębie wystąpił w składzie 25 osobowym. Kierownikiem i choreografem jest Wiktor Baranowicz, członek zarządu Związku Polaków na Białorusi. Zespół prowadzony jest na wysokim poziomie artystycznym. Otrzymał on Grand Prix na Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie w 2009 roku. Wiktor Baranowicz zaś, za działalność na polu szerzenia kultury polskiej, został odznaczony w 2010 r. Krzyżem Zasługi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego B. Zdrojewskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~xxx 9-07-2011 13:12
szkoda,wczesniej nie bylo zadnej informacji o takich wystepach.jelonka reaguje po czasie ,wiele razy informacje sa po czasie.poprawcie sie.
~sssssssss 9-07-2011 14:15
żadna strata! szklarska = zero imprez na wakacje! chyba, że odgrzewany bike wiadomo jaki. ale ile można :P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group