Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6052
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Polonez w plenerze – dzisiaj w samo południe

Piątek, 5 stycznia 2018, 8:14
Aktualizacja: 10:20
Autor: PD
Jelenia Góra: Polonez w plenerze – dzisiaj w samo południe
Fot. użyczone
Wydarzenie, które będzie miało swój początek 5 stycznia 2018 roku o godz. 12.00 na jeleniogórskim Placu Ratuszowym ma charakter międzyszkolny, a do udziału zaproszono tegorocznych maturzystów jeleniogórskich szkół.

Jeleniogórski Polonez Maturzystów, to również preludium miejskich wydarzeń wpisanych w obchody upamiętniające setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obok integracji młodzieży klas maturalnych, ideą przyświecającą organizatorom jest kultywowanie polskiej tradycji narodowej – polskiego chodzonego. 

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Jakub Kisiel-Kiślański, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze, która to szkoła jest również organizatorem wydarzenia wraz z Miastem Jelenia Góra.

Polonez na centralnym placu miasta, obok budynku ratusza w Jeleniej Górze zostanie odtańczony przez jeleniogórskich maturzystów, zanim odbędą się pierwsze studniówki w naszym mieście. W tym roku, sto dni przed pierwszym egzaminem maturalnym przypada na 24 stycznia. Z uwagi na to, najbliższe temu terminowi weekendy przypadają w czasie ferii zimowych, stąd też studniówki odbędą się dużo wcześniej lub znacznie później. Pierwszy Jeleniogórski Polonez Maturzystów objęty jest Patronatem Honorowym Prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group