Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6402
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Półkolonie z amerykańskimi wolontariuszami

Piątek, 12 sierpnia 2016, 8:32
Aktualizacja: Sobota, 13 sierpnia 2016, 10:52
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Półkolonie z amerykańskimi wolontariuszami
Fot. Robert Czepielewski
W cieplickiej Parafii Ewangelicko–Augsburgskiej trwają półkolonie dla dzieci. Główną ideą jest nauka języka angielskiego poprzez poznawanie historii biblijnych. Zajęcia w trzech grupach wiekowych prowadzą wolontariusze ze Stanów Zjednoczonych oraz grupa polskich ochotników tłumaczy.

Proboszczowa Joanna Kozieł z zadowoleniem przyznaje, że tegoroczny program dla dzieci jest bardzo ciekawy w dużej mierze za sprawą doświadczonych wolontariuszy z USA. - Dzisiaj dzieci poznawały biblijną historię trędowatego Naamana, wcześniej poznały historię Noego, brały udział w zajęciach plastycznych oraz muzycznych. Zajęcia językowe prowadzone są w taki sposób, żeby za pomocą poznanych paru już słów dzieci mogły nawiązać rozmowę z lektorami – mówi.

Joanna Kozieł zaznacza, że zajęcia języka angielskiego różnią się od nauki w polskich szkołach, gdzie główny nacisk kładzie się na gramatykę i naukę „suchych” słów. Natomiast samą konwersację odkłada się na bliżej nieokreślony czas, kiedy dzieci będą miały taki zasób słów, żeby mówić.

Ron i Cyndy to małżeństwo z Teksasu. W Polsce jako wolontariusze są drugi raz i - jak mówią - praca z dziećmi daje im mnóstwo radości. A sami poprzez pracę z polskimi dziećmi mogą uczyć się języka polskiego.

Trzecim instruktorem, który przybył ze Stanów Zjednoczonych jest Dawid i jest najbardziej doświadczonym wolontariuszem, ponieważ w Polsce jest już trzeci raz. Dawid to prawdziwy globtroter. Odkąd przeszedł na emeryturę całe swoje życie poświęcił na pracę z dziećmi. Podróżuje po całym świecie nauczając wartości opartych na tekstach Starego i Nowego Testamentu.

Półkolonie będą trwały do 13 sierpnia, wtedy też podczas specjalnie zorganizowanego pikniku rodzice i zaproszeni goście zapoznają się z dokonaniami dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group