Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 9094
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Półkolonie dla dzieci niepełnosprawnych

Wtorek, 5 lutego 2019, 18:58
Aktualizacja: Czwartek, 7 lutego 2019, 6:51
Autor: WAC
Jelenia Góra: Półkolonie dla dzieci niepełnosprawnych
Fot. OREW Architekton
Dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w wieku 6–18 lat z terenu Jeleniej Góry i okolic bawią się i uczą podczas półkolonii zorganizowanych przez OREW Architkton.

Program zajęć realizowany jest pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry nauczycielskiej, i obejmuje m.in.: zajęcia sportowe, zajęcia twórcze z wykorzystaniem różnych materiałów i technik plastycznych, gry i zabawy terapeutyczne, spacery i poznawanie okolicy.

Ferie zimowe to okres, w którym organizowane są różnego rodzaju formy spędzania czasu wolnego dla zdrowych dzieci – mówi Andrzej Żelasko z OREW Architekton. - Do tej pory w naszym regionie brak było jednak oferty na ten czas dla dzieci niepełnosprawnych, dlatego podczas ferii zimowych często pozostawały w domach, co wpływało na zatrzymanie procesu aktywizacji, integracji, rehabilitacji i rewalidacji - bardzo ważnych dla ich funkcjonowania. Organizując zimowe półkolonie dla dzieci niepełnosprawnych z Jeleniej Góry w wieku 6-18 lat (baza dydaktyczna przygotowana dla tego wieku odbiorców), dajemy im możliwość podtrzymania procesów rehabilitacji i rewalidacji przy okazji ciekawie spędzonego czasu.
Na obu tygodniowych turnusach jest komplet, czyli po 12 osób - na tyle udało nam się uzyskać dofinansowanie. Wielu rodzicom musieliśmy niestety odmówić przyjęcia dzieci z uwagi na brak miejsc. Półkolonie organizujemy w ramach projektu: "Organizacja integracyjnego wypoczynku dla niepełnosprawnych dzieci i dorosłych podczas ferii zimowych 2019 r." i są one współfinansowane przez Urząd Miasta Jeleniej Góry, dzięki czemu rodzice płacą jedynie za obiady - dodaje Andrzej Żelasko.

Twoja reakcja na artykuł?

26
96%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
789
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group