Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6361
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policyjna akcja „Znicz 2015” od piątku

Wiadomości: Region
Środa, 28 października 2015, 13:40
Aktualizacja: 13:44
Autor: 112
Fot. Archiwum
W dniach od 30 października do 2 listopada 2015 roku jeleniogórscy policjanci prowadzą akcję „Znicz 2015”. Akcja ta ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym groby swoich bliskich. W działaniach będą tez uczestniczyć miejscy strażnicy.

Byśmy wszyscy bezpiecznie dotarli do celu naszej podróży, policjanci przypominają o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, których każdy kierowca powinien przestrzegać. Poruszając się pojazdem, należy między innymi:
• dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze,
• nie przekraczać prędkości obowiązującej na danym odcinku drogi,
• zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe - w tych dniach w wielu miejscach pojawią się nowe oznaczenia, zmieniona zostanie organizacja ruchu - dotyczy to szczególnie rejonów wokół cmentarzy,
• utrzymywać bezpieczny odstęp między pojazdami,
• używać świateł mijania,
• stosować pasy bezpieczeństwa oraz urządzenia do przewozu dzieci – foteliki, siedziska.
W newralgicznych miejscach ruchem kierować będą policjanci i to do ich poleceń w pierwszej kolejności powinni się stosować kierujący.

Pamiętajmy:
• Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę i jazda po spożyciu alkoholu!
• Przed wyjazdem w dłuższą trasę sprawdźmy stan techniczny naszego samochodu (oświetlenie, opony, hamulce oraz wyposażenie pojazdu – gaśnica, trójkąt ostrzegawczy).
• Wybierając się w trasę, bądźmy wypoczęci.
• Przy dłuższej podróży powinniśmy pokonywać ją etapami, robiąc przerwy na odpoczynek.

Piesi uczestnicy ruchu powinni korzystać z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych.
W okolicach cmentarzy przygotowane zostaną specjalne parkingi dla tych, którzy zdecydują się wybrać na cmentarz swoim samochodem. Jednak doświadczenia z lat ubiegłych pokazują, że zdecydowanie szybciej można będzie dojechać w rejon cmentarza specjalnie zorganizowanymi środkami komunikacji miejskiej.

- Prosimy o przekazywanie policjantom wszelkich uwag mogących przyczynić się do zapewnienia nam wszystkim spokoju i bezpieczeństwa – apeluje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~szofer 28-10-2015 15:01
Piesi pamiętajcie o odblaskach!!Nie wstydźcie się ! Życie i zdrowie jest tylko jedno.Dwa to gorzała na bok,zmarli nie czekają na was .Kierowcy uzupełnić żarówki w reflektorach.
~myk 28-10-2015 17:40
Jaki tekst. Sądzac po tym że kierowcy muszą uzupełnić ŻĄRÓWKI musi byc starej daty. Na takich trzeba uważac na drodze
~ 28-10-2015 19:08
KIEROWCO pamiętaj że wysiadając z samochodu po zmroku poza terenem zabudowanym , jesteś pieszym - załóż kamizelkę odblaskową bo zapłacisz mandat...
~MYk 28-10-2015 21:16
O proszę drugi starej daty. Przestancie z tymi tekstami!! I tak bedą żniwa smiertelne! Nic sie nie poradzi!! Zycie mysi toczyc sie dalej. Im mniej bedzie komu...ów i pisow...ów tym lepiej!!!
~nio, nio 30-10-2015 7:38
No to może szanowna POOOOlicja zewrze pośladki i zacznie zwracać T E Ż uwagę na przepalone żarówki, w autach, kopareczkach, autobusikach itp. oraz na jełopów, którzy jeżdżą na dziennych światłach we mgle myślących, że ci co są z tyłu to nietoperze jakieś. W tym tygodniu dwukrotnie widziałem "stróżów" prawa, którzy jadąc za takim wynalazkiem nie reagowali wcale. Przypominam szanownej władzy, że to też wykroczenie i do statystyk może się przydać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group