Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8110
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policyjna akcja "Zima"

Piątek, 11 grudnia 2020, 8:05
Autor: WAC
Region: Policyjna akcja "Zima"
Fot. policja
Znaczny spadek temperatur stwarza potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych oraz będących w podeszłym wieku, a także znajdujących się pod wpływem alkoholu. Dlatego dolnośląscy policjanci prowadzą wzmożone działania mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniu życia oraz zdrowia osób bezdomnych i bezradnych.

Dolnośląscy policjanci prowadzą akcję pn. „ZIMA 2020/2021”, której głównym celem jest przeciwdziałanie zagrożeniu życia i zdrowia osób bezdomnych oraz bezradnych. Prowadzone działania mają charakter pomocowy - policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzieląją potrzebującym informacji oraz wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagającym bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

Na wychłodzenie organizmu szczególnie narażone są osoby bezdomne, starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze - informuje mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z policji dolnośląskiej. - Dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców województwa o informowanie policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która siedzi na przystanku, w parku, a także będącej pod wpływem alkoholu lub znajdującej się w podobnej sytuacji mogącej spowodować wychłodzenie organizmu. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Pamiętajmy, że od naszego telefonu może zależeć czyjeś życie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
75%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group