Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6804
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policyjna akcja w ostatni weekend wakacji

Czwartek, 30 sierpnia 2018, 15:43
Aktualizacja: 16:52
Autor: 112
Tegoroczne wakacje dobiegają końca. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, jeleniogórscy policjanci w najbliższy weekend przeprowadzą wzmożone działania prewencyjno– kontrolne. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach zaplanowali powrót z wakacji.

Przed kierowcami ostatni weekend wakacji. Policja ostrzega, że na drogach pojawi się więcej niż zwykle pojazdów. Zmęczeni podróżą, często nie znając dróg, przekraczając prędkość i łamiąc przepisy, niektórzy kierowcy mogą negatywnie wpływać na stan bezpieczeństwa. Policjanci szczególną uwagę zwrócą na kierowców prowadzących pojazdy „na podwójnym gazie”, przekraczających prędkość oraz nie stosujących się do obowiązku zapinania pasów i przewożenia dzieci w specjalnych fotelikach. W działaniach uczestniczyć będą nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideo-rejestratory. Na drogach policjanci będą przeprowadzać kontrole prędkości przy użyciu radarowych mierników prędkości.

- Przypominamy, by wybierając się w dłuższą podróż, za kierownicę siadać wypoczętym i trzeźwym - mówi podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. - Wcześniej warto zaplanować trasę przejazdu. Dzieci, pasażerów, zwierzęta i bagaże przewozić w samochodzie w sposób zgodny z przepisami i gwarantujący bezpieczeństwo. Podczas podróży dbać o zachowanie bezpiecznej, zgodnej z przepisami prędkości jazdy oraz odległości od poprzedzających pojazdów. Zachować zasadę ograniczonego zaufania do innych zmotoryzowanych. Spokojnie reagować na nietypowe, nagłe sytuacje na drodze. W razie wypadku pamiętajmy, by zadbać o bezpieczeństwo w jego miejscu, natychmiast rozpocząć akcję ratowniczą i powiadomić odpowiednie służby.

Twoja reakcja na artykuł?

1
14%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
43%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group